Hakan Şükür ifade verdi

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, ''hakkında yapılan hakaret içerikli yayınlar''la ilgili şikayeti kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelerek ifade verdi.

Şükür, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Gayrettepe'deki yerleşkesinde bulunan şubede ifade verdikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, bir televizyon programında konuştuğu şeylerin twitter üzerinden farklı şekilde yansıtıldığını öne sürdü.

Şükür, şunları kaydetti:

''Aksine program seyredilseydi, söylediğim iddia edilen şeyleri söylemediğim anlaşılacaktı. Twitter üzerinden geçen bir haberi bazı internet siteleri maalesef ismimi kullanarak, söylemişim gibi algılatarak, toplum nezdinde bana karşı böyle bir infiale, bana karşı karalama ve küfür etme kampanyasına dönüştürdüler. Bu siteler de takip edilen siteler. Tespit edildikten sonra cezası ağır olur. Öyle düşünüyorum. Çünkü programda söylemediğim ama söylemişim gibi yansıtmaları açıkçası hem üzdü, hem de kanun üzerinde haklarımızı aramak üzere buraya geldik. Malum biliyorsunuz konuyu.''

-Fenerbahçe-Galatasaray derbisi-

Gazetecilerin yarın Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanacak derbi maçıyla ilgili düşüncelerini sorduğu Şükür, kendisinin bir yorumcu olduğunu ve ancak maç sonrasında yorum yaptığını söyledi.

Maç öncesi derbi maçlarının sonucunun önceden bilinemeyeceğini ifade eden Şükür, ''Bu anlamda yorum yapıp konuşan kişilerin çok sukutu hayale uğradığını biliyorum. İki takım için de zor bir maç. Her zaman ev sahibi takım bir adım öndedir. O büyük bir avantajdır. Seyircisi önünde çünkü. Galatasaray takımı da çok iyi bir performans gösteriyor. Çok keyifli bir karşılaşma izleyeceğimizi düşünüyorum'' dedi.

-Şikayet konusu-

Şubat ayında özel bir televizyon kanalında Hakan Şükür'ün de katıldığı programda konuklardan birinin Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım için ''Ergenekoncu'' dediği, bazı internet sitelerinde de bu sözü Hakan Şükür'ün söylediğine yönelik haberler çıktığı öğrenildi. Bu nedenle internet siteleri ve sosyal paylaşım sitelerinde kendisi hakkında hakarete varan yorumların yapılması üzerine Hakan Şükür'ün savcılığa suç duyurusunda bulunduğu, bu şikayet kapsamında ifade vermek için emniyete geldiği bildirildi.
BİZE ULAŞIN