Çanakkale için 'birlik' mesajı

Devletin zirvesi Çanakkale Zaferi'nin 97'nci yıldönümü nedeniyle yayınladıkları mesajlarda "birlik- beraberlik" vurgusu yaptı.
* Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Çanakkale Savaşları, bir kahramanlık abidesi olmakla birlikte, savaşan ülke ve milletleri birbirine yakınlaştıran yönüyle de dünya tarihinde müstesna bir yere sahip. Bizler de bu şuurla, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece yarınlarımız daha güzel ve parlak olacaktır.
* TBMM Başkanı Cemil Çiçek: 97 yıl önce milletimiz tarih sayfalarına gömülmemek için bir neslini toprağa vermek zorunda kaldı.Gidip de gelmeyeceğini bildiği halde Balıkesir'den Bursa'dan, Manisa'dan, Kütahya'dan, Eskişehir'den, Ankara'dan, Kastamonu'dan, Yozgat'tan, Diyarbakır'dan, Erzurum'dan, Trabzon'dan, Samsun'dan ve memleketin dört bir yanından insanlarımız düşmana karşı göğsünü siper etti.
* Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: Bundan 97 yıl önce vatan müdafaası için birleşen yüreklerimiz, günümüzde de aynı sevdayla, aynı ruhla, aynı inanç ve kararlılıkla, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yüceltmek ve payidar kılmak için çarpıyor. Hiçbir şüphemiz yok ki aziz milletimiz, Çanakkale'den aldığı ilhamla, şehitlerimizin mirasına sahip çıkacak, Cumhuriyetimizi, kuruluşunun 100. yıl dönümünde çok daha itibarlı bir seviyeye ulaştıracaktır.
* Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel: Vatan toprakları uğruna hayatlarını hiçe sayan aziz şehitlerimizin bu asil ve örnek davranışlarını anmak ve yeni nesillere aktarmak en büyük borcumuzdur. Türk Silahlı Kuvvetleri vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü uğrunda her türlü fedakarlığı sergilemeye devam edecektir.
BİZE ULAŞIN