25 terörist öldürüldü

Çıkan çatışmada 15 kadın terörist etkisiz hale getirildi, 1 köy korucusu şehit oldu, 3 köy korucusu yaralandı.

Bitlis merkeze bağlı Çeltikli köyü kırsalında çıkan çatışmada 15 kadın terörist etkisiz hale getirildi, 1 köy korucusu şehit oldu, 3 köy korucusu yaralandı. Şırnak'ın Cudi Dağı'nda süren operasyonlarda da öldürülen terörist sayısı 10'a yükseldi.

İçişleri Bakanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Sehi Ormanları mevkisinde bir grup terörist tespit edilmesi üzerine bölgeye jandarma ve polis özel harekat timleri sevk edildi. Köy korucularının da katıldığı operasyonda, teröristlerle çatışma çıktı.

Çatışmada, 15 kadın terörist etkisiz hale getirildi, 1 köy korucusu şehit oldu, 3 köy korucusu yaralandı.

Korucuların kimlikleri belirlendi

Bitlis merkeze bağlı Çeltikli köyü kırsalında çıkan çatışmada şehit olan ve yaralanan geçici köy korucularının kimlikleri tespit edildi.

Çeltikli köyü Sehi Ormanları mevkisinde 15 teröristin etkisiz hale getirildiği çatışmada, İkizler Köyü Uğur mezrasında görevli geçici köy korucusu Reşit Akar'ın şehit olduğu öğrenildi.

Çatışmada yaralanan geçici köy korucuları Fethullah Demir, Edip Kızmaz, Behçet Şimşek ise askeri helikopterle bölgeden alınarak Bitlis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yaralılardan Şimşek, burada yapılan müdahalelerin ardından Van'a sevk edildi. Bu arada, yaralı korucuların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

BİZE ULAŞIN