Yozgat 'kınalı' Mustafa'sına yandı

Cudi Dağı'nda şehit olan özel harekât polisi Mustafa Erdoğan'ın cenazesinde meslektaşı ve babası Ramazan Erdoğan, "Annesi onu Cudi'ye eline kına yakarak gönderdi. O şimdi kınalı Mustafa. Gün, ağlamak günü değil, dik durma günü" diye seslenince gözyaşları sel oldu

Şırnak bölgesindeki Cudi Dağı'ndaki operasyonda şehit olan özel harekât polisi Mustafa Erdoğan'ın cenaze töreninde bir ilk yaşandı. Şehidin emekli polis babası Ramazan Erdoğan, kürsüye çıkarak, duygusal bir konuşma yaptı. Acılı baba, "Ağlamak günü değil, dik durma günü. Provokatif eylemlere müsaade etmeyelim" dedi. Özel harekât biriminden 6 ay önce emekli olan şehit babası Ramazan Erdoğan, yaptığı konuşmada "Çanakkale'de kınalı Hasanlar şehit verdik. Çanakkale nesli devam ediyor. Annesi onu Cudi Dağı'na vatan millet düşmanlarına karşı mücadele etsin diye eline kına yakarak gönderdi. Oğlum şimdi Çanakkale şehitleriyle beraber ve onun adı artık Kınalı Mustafa. Yiğidin harman olduğu yerden Yozgat'tan kınalı Mustafa çıktı. Biz onu çok severdik, siz de çok sevin. Onu birazdan vatan toprağına vermeye gidiyoruz. Acımız çok büyük, bu acı anlatılmaz. Ancak yaşanır. Rabbim bu acıyı bir daha hiç kimseye yaşatmasın. Oğlumu bu topraklara ve sizlere emanet ediyorum" dedi. Acılı babanın konuşması tören alanındaki herkesin gözyaşlarına boğulmasına neden oldu. Şehit Polis Erdoğan için Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesinde düzenlenen cenaze törenine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve mesai arkadaşları da katıldı. İlçe meydanında cuma namazının ardından cenaze namazı kılındı. Şehit Erdoğan, Boğazlıyan'a bağlı Dereçepni köyünde toprağa verildi.

"HOŞ GELDİN OĞLUM"
Cenaze töreninde acılı anne Şahide Tuğba Erdoğan, metanetli tavırlarıyla dikkat çekti. Oğlunun tören meydanına tabutu getirildiği sırada "hoş geldin yavrum" diyerek karşıladı. Tabuta sarılan acılı anne, "Bizler için çok fedakarlık yaptın. Orada da mı fedakarlık yaptın? Sana bunları yapanların hepsi, kalleşler hesabını verecekler. Tüm şehitlere selam söyle" diyerek oğlunu son yolculuğuna uğurladı. Mustafa Erdoğan'ın operasyondan bir gece önce annesini arayarak, "Şehit olabilirim. Hakkını helal et" dediği öğrenildi.


BİZE ULAŞIN