Uyuşturucu tacirlerini köylüler taşla korudu

Hakkâri'de polis, uyuşturucu kaçakçılarını durdurmak isterken köylülerin taşlı saldırısına uğradı. Polis saldırıyı atlattıktan 150 kilometre sonra aracı lastiklerine ateş açarak durdurup iki taciri yakaladı

Hakkâri İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık bürosu ekipleri, Yüksekova'dan İstanbul'a uyuşturucu sevkiyatı yapılacağı ihbarı aldı. Yaklaşık üç ay önce başlatılan planlı çalışmada, iki uyuşturucu satıcısının Yüksekova'ya geldiği bilgisini alan polis ekipleri harekete geçti. Bir depodan çıkan aracı takibe alan ekipler Yüksekova'nın Yeşildere köyünde yolu kesti. Aracı durdurmak isteyen polis ekipleri bu sırada beklemedikleri bir olayla karşılaştı. Köyden gelen bir grup polisleri taş yağmuruna tuttu. Ekipler can havliyle araçlarına sığınırken, bu arada takip edilen araç kaçmaya başladı. Köylüler takibi engellemek için bu kez yola taş ve kaya parçaları koydu. Taşlı saldırı nedeniyle araçlarının camları kırılan ve lastikleri zarar gören polis ekibi takip ettikleri aracın izini kaybetti.

POLİS ARACINA ÇARPTILAR

Yol güzergahlarındaki kontrol noktalarını köy yollarından giderek atlatan araç, Başkale yakınlarında ana yola çıkınca tekrar takibe alındı. Polis ekipleri ile kovalamaca sırasında uyuşturucu tacirleri takibi atlatmak için iki polis aracına çarparak şarampole yuvarlamaya çalıştı. Bunun üzerine polisler dur ihtarına uymayan aracın ön ve arka tekerleklerine ateş açtı. Polisten kaçmaya çalışan iki şüpheli patlak lastikle bir süre gittikten sonra aracı terk etti. Polisin 150 kilometrelik takibi sonrasında yaya olarak kaçmaya çalışan Ümit Tayan ve Gürkan Kaya adlı iki şüpheli kıskıvrak yakalandı. Terkedilen araç içinde paketler halinde 172 kilo toz esrar bulundu. Uyuşturucuyu İstanbul'a götürmek istedikleri belirlenen Tayan ve Kaya çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BİZE ULAŞIN