'Askeri casusluk'ta 2 albay gözaltında

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 'askeri casusluk' soruşturması kapsamında Mersin'de 2 albay gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı'nda görevli Albay A.M. ile H.G.'nin evlerine giden polisler arama yaptı. Polisler evlerde yaptıkları arama sonucu bazı belgelere el koydu. Askeri gemi kaptanı olduğu öğrenilen A.M. İstanbul'da, gözetleme komutanı olduğu bildirilen H.G. ise Mersin'de gözaltına alındı.

Evlerinde dijital veriler bulunduğu iddia edilen 2 albay, soruşturma kapsamında İzmir'e götürüldü.

5. DALGADA 50 ASKER HAKKINDA GÖZALTI KARARI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, eskort kızları kullanarak askeri belgeleri ele geçirmekle suçlanan şebekeye yönelik yürüttüğü soruşturmanın 5. dalgasında, ikisi emekli ve 48'i muvazzaf olmak üzere 50 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin koordinasyonunda yürütülen operasyon kapsamında, 13 ilde aramalar yapılıyor. Bu sabah başlatılan 5. dalgada, 50 zanlı hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltına alınan askerlerin, İzmir Merkez Komutanlığı'na götürüleceği bildirildi. Soruşturma kapsamında bugüne kadar 34'ü muvazzaf asker olmak üzere 68 kişi tutuklanmıştı.
BİZE ULAŞIN