Bahçelievler katliamı hükümlüsü tahliye oldu

Ankara 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nin, 3. Yargı Paketi olarak bilinen yasal düzenleme çerçevesinde, Bahçelievler katliamı hükümlülerinden Ünal Osmanağaoğlu, Balıkesir'in Bandırma M Tipi Cezaevi'nden tahliye oldu. Cezaevi nakil aracıyla çıkış yapan Ünal Osmanağaoğlu, kendisini bekleyen Bursa plakalı bir otomobille ilçeden ayrıldı.

Bünyamin Adanalı tahliye oldu

Ankara Bahçelievler katliamı davası sanıklarından Bünyamin Adanalı, tutuklu kaldığı Çanakkale Kapalı Cezaevi'nden tahliye oldu.

3. Yargı Paketi çerçevesinde yapılan düzenlemeden sonra cezaevlerinde tahliyeler devam ediyor. Bahçelievler katliamı davası hükümlülerinden Bünyamin Adanalı da cezasını çektiği Çanakkale Kapalı Cezaevi'nden tahliye oldu. Adanalı, cezaevine gelen iki polis otosu ile Çanakkale Askerlik Şubesi'ne götürüldü. Burada askerlik işlemlerinin kontrol edilmesinin ardından arka kapıdan gizlice serbest bırakıldı.

Adanalı'yı kardeşi Hasan Adanalı karşılamaya geldi. Avukatı ile beraber önce cezaevine gelen kardeş Adanalı, burada teslim alamayınca daha sonra askerlik şubesine gelerek kardeşi ile görüştü.

BAHÇELİEVLER KATLİAMI

Olay; 9 Ekim 1978 tarihinde meydana geldi. 7 Türkiye İşçi Partili öğrenci Ankara'nın Bahçelievler semtindeki evlerinde basılarak öldürüldü. Bahçelievler katliamı davasından yargılanan, Haluk Kırcı, Ünal Osmanağaoğlu, Bünyamin Adanalı, 7'şer kez ölüm cezasına mahkum edilmişler, ölüm cezalarının kaldırılması üzerine bu cezaları ağırlaştırılmış ömür boyu hapse çevrilmişti.
BİZE ULAŞIN