2 araca bomba süsü verip yola bıraktılar!

Erzincan karayolunun 17. kilometresinde teröristler tarafından gasp edilerek bombalı tuzak süsü verilip yol ortasında park edilen 2 özel araç güvenlik kuvvetleri tarafından fünyeyle patlatıldı. Patlatılan araçlarda bomba düzeneği çıkmadı.

Tunceli-Erzincan karayolunda, terör örgütü PKK'lılar tarafından kaçırılarak bomba düzeneği döşenen iki araç operasyonla etkisiz hale getirildi.

Tunceli-Erzincan karayolunun 15. kilometresinde Sögütlüçeşme mevkiinde, dün akşam 20.30 sıralarında yol kesen bir grup PKK'lı iki araca el koydu. Araç içindekilerini indirerek bölgeden uzaklaştıran PKK'lılar, her iki aracı bomba düzeneği ile döşedikten sonra yolu trafiğe kapatacak şekilde araçları park etti. PKK'lı grup, karayolunda araçların başında bir süre bekledikten sonra dağlık ve ormanlık alana kaçarak saklandı.

TUNCELİ ŞEHİR GİRİŞLERİNDE ALARM

PKK'lıların yol kestiğini ve iki araca bomba düzeneği döşediğinin öğrenilmesinin ardından, Tunceli şehir merkezinde polis alarma geçti. Bomba yüklü araçların şehir merkezine gelerek saldırı gerçekleştirme ihtimaline karşın, Tunceli giriş ve çıkışlarında bariyerler kurularak araçların geçişine izin verilmedi.

Tunceli-Erzincan karayolunun trafiğe kapatılmasının ardından sabah saatlerinde bölgeye kobra helikopterler eşliğinde Skorsky helikopterlerle operasyon başlatıldı. Bomba düzenekli araçların bulunduğu bölgeye çok sayıda askerin indirilmesinin ardından, Tunceli Jandarma Alay Komutanlığı'na bağlı bomba imha ekipleri olası bir saldırıya karşın mayın araması yaparak araçların olduğu alana yaklaştı.

Detektör köpeklerle araçların çevresinde arama yapan bomba imha ekibi, araçların altında bulunan düzeneği, fünye yerleştirerek etkisiz hale getirdi. Saatlerce kapalı kalan Tunceli-Erzincan karayolunda bekleyen uzun araç konvoyları yolun trafiğe açılması ile hareket etti. Bölgede PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan operasyon ise devam ediyor.


BİZE ULAŞIN