Müzakere yok mücadele var

Kimsenin terör örgütüyle müzakere etmelerini beklememesini isteyen Erdoğan "Bizim örgütle ancak mücadelemiz söz konusudur" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iktidara geldiklerinden bu yana terörden kaynaklanan sorunları çözmek için çalışıp, mücadele ettiklerini belirterek, "Örgütle müzakere etmemiz söz konusu olamaz" dedi. Başbakan Erdoğan, dün Iğdır ve Van'daydı. Iğdır'da Havalimanı açılışını gerçekleştiren Erdoğan şu mesajları verdi:
GÖRÜŞME MÜMKÜN DEĞİL: Bölücü terör örgütüyle iktidarımızın müzakeresi, görüşmesi diye bir şey söz konusu olamaz. Bölücü terör örgütüyle ancak bizim mücadelemiz söz konusudur. Silahları bıraktıkları ana kadar bu mücadele devam edecektir ve kimse burada bizden başka bir şey beklemesin. Söylenenlerin hiçbirine aldırmıyoruz, aldırmayacağız. arlamento çatısı altındaki temsilcileriyle müzakere ederiz ama terör örgütü mensuplarıyla asla kimse bizden böyle bir şey beklemesin. Başbakan Erdoğan, partisinin il kongresi için geldiği Van'da da BDP ve PKK'ya sert sözlerle yüklendi, "Sayın" diye hitap ettiği Zana'nın açıklamalarından örgüt ve BDP'nin rahatsız olduğunu söyledi:
ZANA'YA MAHALLE BASKISI: BDP tarafından aday gösterilerek seçilen bir bağımsız milletvekili Sayın Leyla Zana bir açıklama yaptı. Çözüme ilişkin umudunu dile getirdi. Çok samimi bir ortamda önyargılardan uzak, çözümü arzulayan bir tavırla kendileriyle istişarede bulundum. Sayın Leyla Zana'nın bizimle görüşmesinden, çözüm umudunu dile getirmesinden hem BDP hem de terör örgütü çok ciddi şekilde rahatsız oldular, ard arda çok sert açıklamalar yaptılar. Şu anda mahalle baskısı uygulayarak, tehdit ederek korkutarak sayın Zana'yı susturmaya çalışıyorlar. İşte terör örgütü ve uzantısı budur.
DEPREMDE CAN TİCARETİ: 23 Ekim'de Van'da deprem oldu ne terör örgütü ne de BDP tahriklere, provokasyonlara, kanlı eylemlere en küçük bir ara vermedi. 75 milyon Van'ın acısı için ağlarken, seferber olurken bölücü terör örgütü kan akıtmaya, BDP provokasyon yapmaya devam etti. Türkiye'nin her yerinden doktorlar burada Vanlı kardeşine fedakarca hizmet etmenin mücadelesini verirken BDP'li milletvekili geldi burada doktora şiddet uygulamak gibi bir densizliğin terbiyesizliğin içine girdi. Kendisi de bu toprakların bir evladı olan depremde tayin isteyip Van'a gelen polis memurumuz murat Dilmaç'ı kalleşçe şehit etmekten çekinmedi. Van depremiyle terör örgütünün BDP'nin, BDP'li belediyelerin maskesi bir kez daha yere düşmüştür. Bunlar sadece kan ticareti, can ticareti yaparlar.
KÜRT DÜŞMANLARINA TAŞERONLUK YAPIYOR: Biz uluslararası sularda düşürülen 2 pilotumuzun şehit olduğu saldırıyla ilgili teyakkuz halindeyken terör örgütü bu milletin güvenlik güçlerini kalleşçe arkadan vurdu. Bunlar bu ülkenin, milletin özellikle de Kürt kardeşimin düşmanı olan çevrelere taşeronluk yapıyor. Bunların yaptığı bu.
ÇOCUKLARINIZI ÖRGÜTÜN ELİNDEN ALIN: Buradan Kürt annelerine bir kez daha sesleniyorum: Bu vahşete artık hep beraber dur diyelim. Çocuklarınızı bu örgütün ellinden çekin alın. Çözümün önünde duran kardeşliğin önünde duran bu örgütün elinden çocuklarınız kurtarın. Türkiye'de artık yeni bir dönem başlıyor. Türkiye'de çözüm umudu yeşerdi büyüdü bir çınar haline geldi. Bu çözüm umuduna sizler de güç katın. Sizler de yüreğinizi koyun. Bu ülke hepimizin.

BİZE ULAŞIN