MHP İstanbul İl Kongresi'nde gerginlik

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 9. Olağan İstanbul İl Kongresi'nde aday sayısının fazla olması nedeniyle farklı adayları destekleyen delegeler arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı.

MHP 9. Olağan İstanbul İl Kongresi, Beşiktaş Akatlar Spor Kompleksi'nde yapılıyor. Saat 14.00'te başlayan kongre için partililer erken saatlerde kongre merkezine geldi. Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin katılmadığı kongrede mevcut il başkanı Abdurrahman Başkan, Erdem Karakoç, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu, Niyazı Paksoy, Memduh Yellice ve İbrahim Cingi, il başkanlığı adayı olarak listeleriyle yarışıyor.

Spor kompleksine başkan adaylarının yanı sıra MHP Genel Başkan Yardımcıları Abbas Bozyel, Serdar Durmaz ve Semih Yalçın, milletvekilleri Meral Akşener, Celal Adan ve Ali Torlak ile eski milletvekili Murat Başesgioğlu'nun yanı sıra farklı adayları destekleyen 600 delege katıldı. Salona her giren başkan adayı büyük coşku ile karşılandı. Aday sayısının fazla olması da daha kongre başlamadan zaman zaman gergin anların yaşanmasına neden oldu.

Adayların ve delegelerin tamamlanmasından sonra da divanın oluşturulması ile kongreye start verildi.
BİZE ULAŞIN