Listedeki isimler sızmaya başladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bin 164 delegenin oyunun alarak yeniden genel başkan seçildi. Kurultayda asıl rekabetse bugün yaşanacak. Delegeler 60 kişilik parti meclisi için sandığa gidecek. En çok merak edilense partide ikinci adamın kim olacağı.

  • Gündem
  • Çarşamba 18.07.2012 11:02
CHP 34. Olağan Kurultayı, ikinci gününde Ankara Arena Spor Salonu'nda devam ediyor. Dün yapılan genel başkanlık seçimlerinin ardından, CHP Kurultayında bugün ise organ seçimleri yapılacak.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlık için tek aday olarak girdiği ve bin 164 geçerli oyun tamamını alarak genel başkan seçildiği kurultayda, asıl mücadele bugünkü Parti Meclisi (PM) üyeliği seçiminde yaşanacak. CHP'nin tüzüğüne göre 80 kişiden 60 kişiye inen PM üyeliği için, tam bir liste savaşı yaşanıyor.

Kılıçdaroğlu'nun hazırladığı anahtar listedeki isimler;
Adnan Keskin, Haluk Koç, Hurşit Güneş, Gürsel Tekin, Veli Ağbaba, Gülsüm Bilgehan Toker, Gürbüz Çapan, Şafak Pavey, Zuhal Şanlı, Cemal Canpolat, Sedef Küçük, Emekli Tuğgeneral Ali Er, Emekli Albay Cem Hatunoğlu, Bülent Kuşoğlu, Gürbüz Evren, Gülsüm Bilgehan Toker, Engin Altay, Özgür Özel, Ali Rıza Öztürk, Bülent Tezcan, Kadir Gökmen Öğüt, Sedef Küçük, Erdoğan Toprak, Gökhan Günaydın, Faik Öztırak, Burhan Şenatalar, Nur Serter

SAĞLAR LİSTE DIŞI
Kılıçdaroğlu'nun anahtar listesindeki isimlerde Fikri Sağlar'ın olması bekleniyordu ancak Sağlar liste dışı kaldı.

LİSTEDE İŞ ADAMI DA VAR
Kılıçdaroğlu listesinde temiz iş adamlarının olacağını söylemişti. İşadamı Cemal Canpolat, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Tanıl Küçük'ün eşi İstanbul Milletvekili Sedef Küçük de anahtar listede yer aldı.

İKİ ASKER KÖKENLİ PARTİLİ
Lİstede iki sürpriz asker kökenli partili de yer aldı. Eski Sakarya CHP İl Başkanı emekli albay Cem Hatunoğlu ile YAŞ kararlarına tepki olarak görevinden istifa eden tuğgeneral Ali Er yer aldı.

PM'YE 452 KİŞİ ADAY OLDU
CHP 34. Olağan Kurultayı'nda PM üyeliği için 452, YDK üyeliği için 129 kişi başvuru yaptı.

CHP kurultayında PM ve YDK üyeliği için geçici listeler hazırlanırken 15 dakikalık itiraz süresi verdi. Hazırlanan geçici listeye göre PM üyeliği için 452, YDK üyeliği için 129 kişi başvuruda bulundu.


BİZE ULAŞIN