Başbakan Mimar Sinan Camii'ni açtı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'nde kıldı.

Başbakan Erdoğan, anne ve babasının mezarlarını ziyaretinin ardından cuma namazına müteakip açılışı yapılacak Ataşehir'deki Mimar Sinan Camisi'ne geldi.

Başbakan Erdoğan ile Gabon Cumhurbaşkanı Gabon Cumhurbaşkanı Ali Bongo Ondimba, Irak Ulusal Meclis Başkanı Usame Nuceyfi, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da cuma namazı kıldı.

Cuma namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, verdiği cuma hutbesinde ramazan ayının önemine değinerek, ''Ramazan, milletimize, insanlığa yeni bir soluk getirsin'' dedi.

Başbakan Erdoğan da açılışta yaptığı konuşmada "Bu caminin yapımında emeği geçen hayırseverleri tebrik ediyorum. Mimar Sinan'ın bu yakada bir cuma camii, selatin camii yoktu. Asya yakasında böyle da olması lazım dedik ve bu kararı verdik. Mimar Sinan adına torunları olarak böyle bir eseri hediye etmek görevimizdi. Birbirimizi sevmek imanımızın gereğidir. Birbirimizi ötekileştiremeyiz, dayanışma içinde olacağız." dedi.


BİZE ULAŞIN