PKK'lı Suriye'de linç edilerek öldürüldü

PKK'lı teröristlerin Beşşar Esad adına Suriye'de kan döktüğü, bir teröristin muhalifler tarafından öldürülmesiyle belgelendi.

Üç yıl önce terör örgütü PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarına katılan Diyarbakırlı C.Y., Esed'e destek vermek için gittiği Suriye'de muhalifler tarafından öldürüldü.

C.Y.'nin, Kürt kökenli muhalifleri baskı altına almak amacıyla örgüt tarafından Suriye'ye gönderilen grupta yer aldığı öğrenildi. Aslen Diyarbakırlı olan, ailesinin bir kısmı İzmir'de yaşayan 22 yaşındaki C.Y., 2009 yılında PKK'ya katılıp izini kaybettirdi. Kuzey Irak'taki kamplarda askeri ve siyasi eğitim alan C.Y., terör örgütü tarafından Esad'a karşı olan Kürt kökenli muhaliflerle savaşması için 150 kişiyle birlikte Resulyan ilçesindeki, "Cudi' kod adlı Rüstem Bayram'ın adının verildiği kampa gönderildi. Burada bir süre kalan C.Y., yaklaşık 20 gün önce Hama yakınlarında, Kürt kökenli muhaliflerle girilen çatışmada vuruldu. Rejim muhalifleri tarafından yaralı olarak ele geçirildikten sonra linç edilerek öldürüldü.

Suriyeli yetkililer tarafından cenazesi teslim edilmeyen C.Y.'nin, İzmir'in Buca ilçesinde oturan ağabeyinin evinin önünde taziye çadırı kurulduğu öğrenildi. PKK'ya yakın haber ajansının sitesinden, C.Y.'nin Suriye'de katledildiği ve taziye çadırını BDP İzmir il yöneticilerinin ziyaret ettiği duyuruldu.
BİZE ULAŞIN