Başbakan'dan Hatay mesajı

Başbakan, Hatay'ın Anavatana katılışının 73. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tarih boyunca kadim medeniyetlerin merkezi olan, farklı kültürleri, farklı anlayışları bünyesinde barındıran Hatay'ın, bugün de kardeşlik ve barış içinde bir arada yaşama idealini sembolize ettiğini, birlik ve beraberliğin ilhamı olduğunu bildirdi.
Erdoğan, Hatay'ın Anavatana katılışının 73. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Erdoğan mesajında, ''Hatay, 73 yıl önce yapılan bir referandum sonucunda Anavatanla bütünleşmiş, kaderini Türkiye'nin kaderiyle birleştirmiş; böylece, istiklal mücadelemizin ardından devletimize katılan son toprak parçası olmuştur'' ifadelerine yer verdi.

Hatay'ın, farklı kültürleri bir arada yaşatma kültürüne dikkati çeken Başbakan Erdoğan'ın mesajı şöyle:
''Tarih boyunca kadim medeniyetlerin merkezi olan, farklı kültürleri, farklı anlayışları bünyesinde barındıran Hatay, bugün de, kardeşlik ve barış içinde bir arada yaşama idealimizi sembolize etmekte, birlik ve beraberliğimize ilham olmaktadır. İnanıyorum ki, aziz milletimiz, bundan sonra da dayanışma içinde olmayı sürdürecek, birlik ve beraberliğimizden, bütünlüğümüzden asla taviz vermeyecektir. Bu düşüncelerle, Hatay'ın Anavatana katılışının yıl dönümünü kutluyor, bu milli davaya hizmet eden herkesi saygıyla anıyor; başta Hataylı kardeşlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı sevgiyle selamlıyorum.''

BİZE ULAŞIN