Şehitlerimiz son yolculuğuna uğurlandı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde şehit olan Şehit Er Kadir Kayıkçı ve Astsubay Çavuş Selman Aksu'nun cenazeleri memleketlerinde son yolculuğuna uğulandı.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, menfeze konulmuş patlayıcının askeri bir aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu şehit olan askerlerden er Kadir Kayıkçı'nın cenazesi, Kağıthane'deki baba evinden cenaze namazının kılınacağı Ataköy 5. Kısım Camisi'ne götürüldü.

Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesini taşıyan cenaze aracı, çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu ve dev bir Türk Bayrağı taşıyan vatandaşların katılımıyla sabah saatlerinde Kağıthane'deki baba evinin bulunduğu sokağa giriş yaptı.

Şehit er Kadir Kayıtçı'nın cenazesi, baba evinin önünde ellerinde Türk bayrakları taşıyan büyük bir kalabalık tarafından tekbirler ve ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'', ''Kahrolsun PKK'' sloganlarıyla karşılandı. Bu sırada şehit erin ağabeyi Besim Kayıkçı'nın, tabuta sarılarak ağladığı görüldü.

Er Kadir Kayıkçı için baba evinin önünde dua okundu. Şehit er Kayıkçı'nın cenazesi, daha sonra babası Recep, annesi Azime, kız kardeşi Zinnur ve ağabeyi Besim Kayıkçı ile diğer yakınları ve vatandaşların katılımıyla ''helallik'' istenmesinin ardından tekbirlerle cenaze töreninin düzenleneceği Ataköy 5. Kısım Camisi'ne doğru yola çıkarıldı.

Şehidin anne ve babası, Kağıthane Belediyesi tarafından evin önüne kurulan çadırda taziyeleri kabul etti. Bu arada, sokaktaki binalar Türk bayraklarıyla donatılırken, karşılamada bulunanlara yaka fotoğrafları dağıtıldı. Öte yandan, Kağıthane ve Şişli belediyeleri cenaze namazının kılınacağı Ataköy 5. Kısım Camisi'ne gidiş için araç tahsis etti. Şehit er Kadir Kayıkçı'nın, bayan kuaförü olduğu ve 12 Ağustos'ta terhis olacağı öğrenildi.

Şehit astsubay İzmir'de toprağa verilecek
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde teröristler tarafından menfeze döşenen mayının askeri aracın geçişi sırasında uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu şehit olan Astsubay Çavuş Selman Aksu memleketi İzmir'de toprağa verilecek.

Mardinli şehit ailesinden Türk bayrağı tepkisi
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde teröristlerin yola döşediği mayının uzaktan kumandayla patlatılması sonucu şehit olan Bakım Onarım Astsubay Çavuş Selman Aksu'nun İzmir Kadifekale semtinde yaşayan Mardinli ailesi, bazı internet sitelerinde, sokağa ve eve Türk bayrağı asmadıkları yönündeki haberlere tepki gösterdi.

Şehit Astsubayın yakınları, acı haberi aldıkları ilk anda büyük şok ve üzüntü yaşadıklarını belirterek, şehit evine Türk bayrağı asılmadığı yönünde bazı internet sitelerinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirdi. Şehit ailesinin isteği üzerine hem sokağa hem de şehidin evine Türk bayrakları asıldığını aktaran şehit ailesinin yakınları, "Bu tür haberler vatanı için hizmet verirken şehit olan Selman Aksu'nun ailesini büyük üzüntüye boğdu" dedi.

Kaynak: Haber7
BİZE ULAŞIN