Şemdinli'de çatışma

Hakkari'de güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada iki asker şehit oldu, 10 asker yaralandı. Yiğitler bölgesinde başlatılan operasyonlar devam ediyor

Hakari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada, 2 asker şehit oldu,10 asker de yaralandı. Hakkari Valisi Orhan Alimoğlu, yaptığı açıklamada, Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesi Yiğitler bölgesinde operasyona çıkan güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çatışma çıktığını bildirdi. Çatışmada, 1 askerin şehit olduğunu, 3 askerin yaralandığını ifade eden Alimoğlu, yaralı askerlerin helikopterle Yüzüncü Yıl Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığını belirtti.Gece yarısına kadar sütren çatışmalarda 1 asker daha şehit olurken 7 askerin de yaralandığı öğrenildi. Yaralı askerlerden 4'ü helikopterlerle Van'a getirildi. Vali Alimoğlu, bölgede başlayan geniş çaplı operasyonların devam ettiğini kaydetti.

BAYRAKTAR EVLİYDİ
Şemdinli'deki çatışmada şehit olan uzman çavuş Yasin Bayraktar'ın Çan ilçesindeki evinde büyük üzüntü var. Bayraktar'ın Atatürk Mahallesi Barış Caddesi'ndeki evine gelen askeri yetkililer, şehit haberini baba Mustafa ve anne Hülya Bayraktar'a bildirdi. Haberi alan Mustafa ve Hülya Bayraktar gözyaşlarına hakim olamadı. Öte yandan, eve gelen Kaymakam Hasan Gözen de aileye başsağlığı dileğinde bulundu. Şehit uzman çavuş Bayraktar'ın, evli olduğu öğrenildi.

BİZE ULAŞIN