28 Şubat'ta kapatılan vakıflar açılacak

Gazetelerin Ankara Temsilcileri ile iftarda buluşan Arınç, 28 Şubat Vakıflarının mallarının iade edileceğini söyledi

Cumartesi 11.08.2012
Son Güncelleme: Cumartesi 11.08.2012
ABONE OL
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, gazetelerin Ankara Temsilcileriyle biraraya geldiği iftarda 28 Şubat'ta kapatılan vakıflara tüm haklarının iade edileceğini söyledi. Arınç şu mesajları verdi:
28 Şubat sürecinde bazı vakıfların mal varlıklarına el konuldu. Ekim ayında Meclis açıldığında 1990- 2010 yılları arasında belli sebeplerle kapatılmış vakıfları açacağız, mal varlıklarını iade edeceğiz. Bu karar sadece Zehra Vakfı, Milli Gençlik Vakfı ile sınırlı değil, 20 vakıf söz konusu. İrticai vakıftır denmiş, Zöhre Ana Vakfı da bunların içinde.
Sayın Gül ile Erdoğan konuştu. Bugün herkes ikisinden birinin Cumhurbaşkanı seçileceğine inanıyor. 3. , 4. aday yok.
(Şemdinli) Oyun bozuldu. Güzel bir istihbarat, güzel bir alan çalışmasıyla önüne geçildi. Orada sivile kapalı yerler var, direniş var, kırsalda mücadele var. Eşkıyanın, sivil halkı güvenlik güçlerine karşı kalkan yapmasına karşı mücadele ediliyor. 2012 PKK için belli noktada hegemonya kurmak için önemli bir yıl. Bu plan bertaraf ediliyor. Şemdinli halkının bu olaylarda bir kuruşluk dahli yok.
(Foça) PKK'nın stratejisi belli bölgelerde eylemleri yoğunlaştırmak. Sivil halkı bu ateşin içine atmak. Son olay budur. İstihbarat notları, başta büyük şehirler olmak üzere, her yerde eylem yapacaklarını sadece askeri, polisi değil, sivilleri de hedef alacaklarını söylüyor.
(Uludere) Olay Aralık 2011'de oldu. Askeri bakımdan, güvenlik güçlerinin organizasyonu bakımından olay inceleniyor. Komuta merkezi kayıtlarına da bakılıyor. Sayın Başbakan Uludere'yi takipte. 'Halkımıza bilgi vereceğiz' diyor. Terörle mücadele çok etkili sürüyordu. Uludere ile her şey berbat oldu.
(Suriye'de tampon bölge) Tampon bölge, hatta onun biraz daha yumuşağı masada. Düşürülen uçağa ait 42 parça ile olmazsa olmaz 9 parça çıkarıldı. Henüz sonuç yok.
(İlker Başbuğ) Genelkurmay Başkanlığı yapmış bir insana 'sen teröristsin' demek ne hukuka ne de vicdana sığar.
(CHP'nin çağrısı) Şova dönük bir girişim. Tavsiyem vazgeçsinler. BDP ile verecekleri görüntü CHP tabanını da rahatsız eder.
(Suikast iddiası) Üç yıl oldu. Soruşturmanın sonuçlanmaması beni de rahatsız ediyor.