Orgeneral Kıvrıkoğlu Hakkari'de

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, ''Türk ordusu, Türk Silahlı Kuvvetleri halkın, bölgenin emniyetini sağlamakla üstlenmiş olduğu göreve devam edecektir'' dedi.

Şemdinli ilçesinde 5 askerin şehit olduğu, 7 askerin yaralandığı çatışmanın ardından Van'dan helikopterle Hakkari'ye gelen Orgeneral Kıvrıkoğlu, Vali Orhan Alimoğlu'nu ziyaret etti.

Orgeneral Kıvrıkoğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, beraberindeki komutanlar ile bölgedeki birlikleri denetleyerek operasyonları kontrol ettiklerini söyledi.

Vali Orhan Alimoğlu'nu da bu vesile ile ziyaret ettiğini vurgulayan Kıvrıkoğlu, şöyle konuştu:

''Bölgedeki faaliyetlerimiz aralıksız devam edecektir. Dünkü faaliyetlerde maalesef 5 şehidimiz var. Ama bölücü terör örgütüne de çok büyük zayiat verilmiştir. Birliklerimiz kahramanca karşı koymuş, gerekli her türlü önlem alınmıştır. Bizler her zaman halkımızın yanındayız. Halkımız endişelenmesin. Türk ordusu, Türk Silahlı Kuvvetleri halkın ve bölgenin emniyetini sağlamakla üstlenmiş olduğu göreve devam edecektir.''

Kıvrıkoğlu, bölge valilerinin aldığı önlemlere kendilerinin de yardımcı olduğunu, istek ve arzularını verdikleri destek ile gösterdiklerini bildirerek, ''Şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Ayrıca Gaziantep'teki olay nedeniyle de milletçe 'başımız sağolsun' diyorum'' ifadelerini kullandı.

Çatışmada şehit olan 5 asker için Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda tören düzenleneceğine değinen Kıvrıkoğlu, şehit cenazelerinin törenden sonra memleketlerine uğurlanacağını sözlerine ekledi.

Açıklamasının ardından Vali Orhan Alimoğlu ile bir süre basına kapalı görüşme yapan Kıvrıkoğlu, Alimoğlu ve beraberindekilerle valilikten ayrılarak törenin yapılacağı Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'na gitti.

Kıvrıkoğlu'na, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç de eşlik ediyor.

BİZE ULAŞIN