Çatışmanın şiddeti gün ağarınca ortaya çıktı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde dün akşam saat 20.40 sıralarında İlçe Emniyet Müdürlüğü, kaymakamlık lojmanı, jandarma ve asayiş komando bölüğüne eş zamanlı düzenlenen saldırının şiddeti, gün ağardıktan sonra ortaya çıktı.

Cuma 24.08.2012 00:00
ABONE OL
İlçenin birçok noktasından düzenlenen PKK saldırısına anında karşılık verilirken, Hakkari'den havalanan 2 Kobra helikopteri de güvenlik güçlerine destek vermişti. Birçok PKK üyesinin öldürüldüğü açıklanırken, çatışmalar esnasında hafif yaralanan Tefik Güngör isimli vatandaş, Şemdinli Devlet Hastanesi'nde tedavi edildikten sonra taburcu edildi.

Çıkan çatışmalarda ilçe hükümet konağının karşısında bulunan ekmek fırınının giriş kapısına isabet eden roketatar mermisi şans eseri patlamadı. İlçenin Moda Mahallesi'nde Fehmi Kaya'ya ait araç ve eve de roket mermisi isabet etti. Evde bulunan 15 kişi şans eseri yaralanmadan kurtulurken, Kaya'ya ait araç ve 3 katlı evde maddi hasar meydana geldiği bildirildi.

Öte yandan, gün ağardıktan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı bomba imha uzmanları patlamamış mühimmatları kontrollü bir şekilde imha etti. İlçede sessiz bekleyiş sürerken, güvenlik güçleri geniş kapsamlı güvenlik önlemleri aldı.