Cumhurbaşkanı Gül'e geçici izin

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün hastaneden geçici olarak ayrılmasına izin verildi. Gül, tedavisine devam edilmek üzere hastaneye geri dönecek.

Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde kulak rahatsızlığı sebebiyle tedavi gören Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, hastaneden geçici taburcu edildi. Cumhurbaşkanı Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'i kabulünün ardından yeniden hastaneye dönecek.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün sağlık durumunun her geçen gün daha iyiye gittiği belirtildi. Sabah yapılan tetkikler neticesinde sınırlı olarak günlük aktivitelerine başlamasının ve geçici olarak hastaneden ayrılmasının uygun görüldüğü bildirildi. Açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, bugünkü programının ardından ilaç tedavisi ve testlerinin devamı için hastaneye geri döneceği, burada izlenmeye devam edileceği kaydedildi.

Açıklamada ayrıca kulak rahatsızlığının nüksetmemesi için Cumhurbaşkanı Gül'ün bir süre başta uçak seyahatleri olmak üzere işitme fonksiyonlarına zarar verecek aktivitelerden uzak durmasının tavsiye edildiği kaydedildi.

GÜL'ÜN YURTDIŞI ZİYARETLERİ DE ERTELENDİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün önümüzdeki 2 ay içerisinde yapacağı yurtdışı ziyaretleri ileri bir tarihe ertelendi.

Hacettepe Üniversitesi'nde tedavisi süren Cumhurbaşkanı Gül'ün önümüzdeki 2 ay içinde yapması planlanan İsveç, Letonya, Litvanya, ABD, Bosna-Hersek ziyaretleri ileri bir tarihe ertelenirken Letonya ve Litvanya ziyaretleri ikinci kez ertelenmiş oldu.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Gül'ün MGK'ya katılıp katılmayacağının ise akşam toplanacak olan doktorlardan oluşacak bir heyetin karar verileceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN