Malazgirt milletin ilham kaynağıdır

Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferi'nin 941. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Başbakan Erdoğan, "Milletimiz birlik ve beraberliğimize kasteden her türlü tehdidi bertaraf edecektir" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye topraklarını vatan kılmak için ödenen bedellerin unutulmaması gerektiğini belirtti. Erdoğan yayınladığı Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferi'nin 941. yıl dönümü mesajlarında, şunları belirtti:

BİRLİK VE BERABERLİK

Bu toprakları vatan kılmak için ödenen bedeller, bütün nesiller tarafından bilinmeli, hatırlanmalı ve asla unutulmamalıdır. Zira, bugünkü Cumhuriyetimizin temelleri şehitlerimizin ve gazilerimizin ödediği bedeller sayesinde atılmıştır.
Adalet, hoşgörü, barış ve kardeşliği esas alan Malazgirt ruhu, tarih boyunca aziz milletin ilham kaynağı oldu. Aziz milletimiz, Malazgirt Zaferi ile başlattığı medeniyet yürüyüşünü aynı azim ve kararlılıkla sürdürecek; birlik ve beraberliğimize, istikrar ve huzurumuza kasteden her türlü tehdidi bertaraf edecektir.

GÜL'DEN HOŞGÖRÜ VURGUSU
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Zafer Haftası ve Malazgirt Zaferi'nin yıldönümü için yayınladığı mesajlarda "Anadolu'da filizlenen devlet felsefesi ve idare anlayışı, farklı inançlara, dillere, köken ve kültürlere sahip insanların, barış ve hoşgörü içerisinde birarada yaşamasına imkân sağlamıştır" dedi.

MESAJ KUYRUĞU

Bu arada kulağındaki rahatsızlık nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yatan Gül'e, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, Pakistan Cumhurbaşkanı Asıf Ali Zerdari, Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev geçmiş olsun dileklerini iletti. İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad ile Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani de Gül'e yazılı mesaj göndermişti.

'KOMPLOLARA RAĞMEN İLERLEYECEĞİZ
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Zafer Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları kaydetti: "Türkiye bütün komplolara karşı ilerleme hamlelerini sürdürecek, bölgesinin ve dünyanın en önemli ülkelerinden biri olmaya devam edecektir. Milletimiz milli mücadelemizdeki ruhtan aldığımız ilhamla dayanışma ve kardeşlik bilincini koruyarak, bölücülere ve kargaşa isteyenlere fırsat vermeyecektir."

BİZE ULAŞIN