'O kampta kimleri eğitiyorsunuz?'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesini ziyaretinde halka hitap ederek CHP'li milletvekillerinin Hatay'da Suriye'li sığınmacıların kaldığı bir kampa alınmamasını eleştirdi ve "O kampta Müslüman kanı dökülsün diye adam mı yetiştiriyorsunuz siz" diye sordu. Kılıçdaroğlu, parti otobüsü üzerinden yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:
Suriye'de binlerce Müslüman birbirini öldürüyor. Silahı kim veriyor? Milletvekillerimiz bir kampı ziyaret etmek istediler. Milletvekillerimize diyorlar ki: Siz bu kampa giremezsiniz. Niye giremiyoruz? Orası ABD üssü mü? Bir milletvekiline 'Siz bu kampa giremezseniz' dediğiniz andan itibaren o kampta gayri meşru işler var demektir.
Ben CHP'nin Genel Başkanı olarak, Türkiye'nin her karışına gidiyorum. Şimdi ben milletvekillerimi gönderiyorum, 'Vatandaş kaygı içinde ajanlar cirit atıyor gidin bir bakın' diyorum. Hükümet yasak getirmiş. Niye giremiyoruz? Şimdi ben cevap bekliyorum. O kampta ne var? O kampta kimleri eğitiyorsunuz siz? O kampta Müslüman kanı dökülsün diye adam mı yetiştiriyorsunuz siz?
Ortadoğu'da yabancı güçlerin taşeronluğunu kabul etmiyoruz biz.
BİZE ULAŞIN