Teröriste böyle direnmiş

Yüzünü poşuyla maskelemiş bir saldırganın, okul öğretmenlerinden biri tarafından engellenmeye çalışıldığı an kameralara böyle yansıdı.

Diyarbakır'da dün sabah Şehitlik Lisesi'ne girerek ses bombası ve molotofkokteyli atan eylemcileri durdurmak için bir öğretmenin müdahale ettiği ancak başarılı olamadığı ortaya çıktı.

Milliyet gazetesinin ulaştığı görüntülerde, kameralara yakalanmamak amacıyla yüzünü poşuyla gizleyen bir eylemcinin kendisini durdurmaya çalışan öğretmenin elinden kurtularak saldırı gerçekleştirdiği anlaşıldı. Olayın ardından savcılıkça başlatılan adli soruşturma kapsamında, polis okuldaki kamera sistemindeki görüntüleri incelemek amacıyla el koydu. Yapılan ilk incemeleler sırasında, saldırı için okul binasına giren yüzünü poşuyla maskelemiş bir eylemciye okul öğretmenlerinden birisinin eylemi gerçekleştirmesini önlemek amacıyla müdahale ettiği, ancak eylemcinin öğretmenden kurtularak eylemi yaptığı tespit edildi. Öğretmenin tüm engelleme çabalarına karşın eylemcinin binadan kaçışı kameralara yansıdı.

Kaynak : Milliyet
BİZE ULAŞIN