Feryatları yürekledi dağladı

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 3 asker memleketlerinde toprağa verildi.

Şehit Uzman Çavuş Fevzi Algönül memleketi Afyonkarahisar'a bağlı Sinanpaşa ilçesinde toprağa verildi. Sinanpaşa Merkez Paşa Camii'ndeki cenaze törenine Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Sait Açba, Halil Ürün ile birlikte MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Nurettin Akman, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile birlikte askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Afyonkarahisar İl Müftüsü Mustafa Kaya'nın kıldırdığı cenaze namazı öncesi yaptığı konuşmada, 'Peygamberlik makamından sonra en mübarek makam şehitlik mertebesidir' diyerek şehitlerin arkasından ağlanmaması gerektiğini söyledi.

EVLATLARIMIZI KURTARIN, YAVRULARIMIZI KORUYUN

Cenaze töreninde şehit Fevzi Algönül'ün teyzesi Satı Yeşil, 'Evlatlarımızı kurtarın, yavrularımızı koruyun' diye feryat etti. Cenaze namazının ardından silah arkadaşlarının tabutu alacağı sırada koşarak tabuta sarılan anne Nurten Algönül, baba Kudret Algönül, ağabeyi Ömer Algönül ve dede Fevzi Algönül'ü görevliler ve yakınları uzun süre tabutun başından ayıramadı.

Şehit Fevzi Algönül'ün cenazesi silah arkadaşlarının omuzlarında bir süre taşınarak top arabasına konuldu. Cenaze törenine yaklaşık 5 bin kişi katılırken, Türk bayrakları açılarak bölücü terör örgütü aleyhinde sloganlar atıldı.

Törende üç genç, Fevzi Algönül'den önce şehit olan kuzeni Veysel Tekeli ile Şırnak'ta şehit olan Altan Ceyhan'ın fotoğraflarını taşıdı.
Şehit Fevzi Algönül'ün cenazesi dualar eşliğinde Sinanpaşa İlçe Mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.

ŞEHİT BÜLENT YALÇIN MEMLEKETİ SİNOP'TA TOPRAĞA VERİLDİ

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan Tankçı Er Bülent Yalçın, memleketi Sinop'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.
16 Ekim 2012 Salı günü akşam saat 22.00 sıralarında Hakkari'nin Çukurca ilçesinde iki karakola eş zamanlı olarak açılan ateş sonrası çıkan çatışmada şehit olan Sinop nüfusuna kayıtlı Tankçı Er Bülent Yalçın'ın (21) cenazesi, DNA tespiti için Ankara'ya gönderilmişti. Yapılan tetkiklerin tamamlanmasının ardından şehit erin cenazesi askeri uçakla bugün Sinop'a getirildi. Sinop Havalimanı'nda protokol, askeri yetkililer ve yakınları tarafından karşılanan şehidin cenazesi, daha sonra kent merkezindeki baba evine getirildi. Helallik alınmasının ardından Alaaddin Camii'ne getirilen şehit Er Bülent Yalçın için cuma namazına müteakip cenaze namazı kılındı. Cenaze töreninde anne Nevin Yalçın terör örgütüne lanetler yağdırdı. İl Müftüsü Yalçın Topçu tarafından kıldırılan cenaze namazı sonrasında Hükümet Meydanı'nda da şehit er için askeri tören düzenlendi. Anne Nevin Yalçın ile baba Bülent Yalçın, oğullarının tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Cenazeye katılan 10 binin üzerinde Sinoplu da sloganlar ve Türk bayrakları ile terörü lanetledi.

Törene Sinop Valisi Ahmet Cengiz, AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy, CHP Sinop Milletvekili Engin Altay, Kastamonu Bölge Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ali Çardakçı, Belediye Başkanı Baki Ergül, Sinop İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Binbaşı Eyüp Aktaş, AK Parti Sinop İl Başkanı Cengiz Tokmak, CHP İl Başkanı Mustafa Acun ile şehit er Bülent Yalçın'ın yakınları ve askeri yetkililer katıldı. Şehidin cenazesi, gözyaşları arasında kent mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.

ŞEHİT ANNESİ: "BEN DE ASKERE GİTMEK İSTİYORUM"

Hakkari'de, teröristlerle girilen çatışmada şehit olan 23 yaşındaki Uzman Çavuş Fırat Yıldırım, son yolculuğuna uğurlandı.

Muratpaşa Camii'nde kılınan cenaze namazına Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, CHP Antalya Milletvekilleri Gürkut Acar, Yıldıray Sapan, Osman Kaptan, Ak Parti Antalya Milletvekili Sadık Badak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ile vatandaşlar katıldı.

Cami avlusunu dolduran yaklaşık 3 bin kişi dualar eşliğinde şehit Uzman Çavuş Fırat Yıldırım'ı son yolculuğuna uğurladı. Kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi askerlerin omuzunda Uncalı'daki Şehitlik'te toprağa verilmek üzere cenaze aracına konuldu.

AĞLAMAYACAĞIM

Anne Selma Yıldırım oğlunun cenaze töreninde yakınlarının desteği ile ayakta durmaya çalışırken, 'Ben de askere gitmek istiyorum. Bir kez bile ağlamayacağım. Onları sevindirmeyeceğim' dedi. Bakan Günay anne Yıldırım'ı teselli etmeye çalıştı.

Şehit Yıldırım'ın eşi Gülistan Sevgi Yıldırım ile kardeşleri Serdar Yıldırım, Murat Yıldırım ve Mustafa Yıldırım da cenaze töreninde güçlükle ayakta durmaya çalıştı.

BİZE ULAŞIN