"28 Şubat A'dan Z'ye Demirel senaryosu"

Meclis Darbe ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu, 28 Şubat'ın önemli isimlerinden eski Refah Partili Hasan Hüseyin Ceylan'ı dinledi. Ceylan, komisyonun sorularına şu yanıtları verdi:
MEDYA ALET OLDU: 28 Şubat A'dan Z'ye Demirel senaryosu ve koordinasyonudur. Projektörlüğünü de Demirel yapmıştır ana aktörlüğünü de. Alt birimleri de TSK'nın cunta kanadını oluşturan şimdi soruşturma dolayısıyla içeride bulunan generaller ve MGK Genel Sekreteri İlhan Kılıç yapmıştır. Medya bunlara alet oldu.
BALBAY'A ACI YORUM: Bakın ironi yaparak Balbay'a acıyorum. Tuncay Özkan'ı düşünüyorum. Fatih Çekirge'nin 10'da birini yapmamışlar. Fatih Çekirge, Ertuğrul Özkök, Fikret Bila, Zafer Mutlu, Güngör Mengi, Sedat Ergin'ler yargılanmalıdır. Savcıya bunları söyleyeceğim de.
ERBAKAN İMZALAMADI : 28 Şubat kararlarını Erbakan imzalamadı. MGK Genel Sekreteri İlhan Kılıç, Cumartesi ve Pazar günü toplam 4 kere geldi, imzalatmaya ama imzalamadı. Pazartesi günü geldi Hoca görüşmedi. O dönemde ölüm tehdidi aldım. Polatlı Topçu Okulu'ndan arayan bir albay tehdit etti. İlhan Kılıç imzalatamadı. Tek imza ile yayımlanmıştır. Daha sonra tehlikeli gelişmeler oldu. Özbek paşa Başbakan'a hakaret etti. Erbakan hoca havaalanında görevden alınması için dosya hazırladık. Demirel 'paşa öfkesi bir boşalmadır' diye gazetelere demeç verdi. Bizim yapamadığımızı bu iktidarın yapmakta olduğunu görüyorum. Başbakan'a teşekkürler. Necati Çelik ölmeseydi hapse atılacaktı. Güven Erkaya ölmeseydi, Çevik Bir'le beraber Sincan F tipinde olacaktı. Komisyonun dinlediği gazeteci Ergun Babahan da "28 Şubat sürecinde dünyayı Sabah Plaza'dan ibaret sanır hale gelmiştik" diyerek özeleştiri yaptı. Komisyonda Üsküdar Üniversitesi Rektörü emekli kıdemli Albay Nevzat Tarhan ve İmam Hatip Liseleri Mezunları Derneği Onursal Başkanı İbrahim Sönmez de dinlendi

BİZE ULAŞIN