Yüksekova'da terör operasyonu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde bölücü terör örgütü mensubu 11 kişi tutuklandı.

Hakkari Emniyet Müdürlüğü tarafından Yüksekova ilçesinde yapılan operasyonda; bombalı eylem hazırlığı içinde bulunan, güvenlik güçleri ile kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik gerçekleştirilen bombalı, molotof kokteylli, havai fişekli, taşlı saldırı eylemlerini organize ettiği ve katıldığı tespit edilen, terör örgütünün kırsal alan faaliyetlerine katılmak üzere örgüt mensubu temin eden, eleman aktarımında bulunan, örgüt mensuplarına erzak, yaşamsal malzeme temin eden 18 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca terör örgütü içinde faaliyet yürütürken örgütten kaçan 4 örgüt mensubu da güvenlik güçlerine teslim oldu.

Operasyonlarda; 6 adet bomba düzeneği yapımında anahtar sistemi olarak kullanılabileceği değerlendirilen saat, 7.720 gram bomba yapımında kullanılacağı değerlendirilen kimyasal madde,1 adet ruhsatsız tabanca ile tabancaya takılı 1 adet şarjör ile 9 adet fişek, bol miktarda yaşamsal malzeme ile, şahıslara ait cep telefonları, sim kartlar, dijital veri depolayıcıları ile örgütsel doküman ele geçirildi.


Operasyon sonucunda toplam 22 şüpheli adliyeye sevk edilirken, 11 şahıs tutuklandı, 10'u da tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İHBARLA CEPHANE BULUNDU

Yüksekova İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri, bir ihbar üzerine başlattıkları operasyonda terör örgütüne ait cephane buldu. Vatandaşlar, Zagros Tepe'de cephanelik bulunduğunu ihbar etti. Bölgede çalışma yapan ekipler, kayalıkların arasına toprak altına saklanmış 1 adet Biksi, 4 adet Kalaşnikof, 1 adet keskin nişancı dürbünlü Kanas, 1 adet el bombası, Biksi mermileri ve bin adetten fazla Kalaşnikof mermisi buldu.

BİZE ULAŞIN