'Bayramlar kenetlenme el uzatma günleridir'

Devletin zirvesi bayramda "kucaklaşma" mesajı verdi:
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Bir arada yaşama şuurumuzu güçlendiren hasletlerin, sadece bayram günleriyle sınırlı kalmamasını, tüm toplumumuzu kuşatmasını diliyorum. Bayramlar, kucaklaşma ve kenetlenme ve yokluk içinde bulunanlara yardım eli uzatma günleridir.
TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Kargaşa ve kaosun sürüklediği belirsizliğin, toplumların felaketi olduğunu, yakın çevremizdeki çatışmalar bize bir kez daha gösterdi. Bulunduğu bölgede örnek hale gelen ülkemiz, istikrarın teminatı olarak önemini giderek artırmaktadır. Bu noktada en büyük güvencemiz, milli birliğimiz ve ülkemizin geleceğine olan inancımızdır.
Başbakan Tayyip Erdoğan: Kurban, birlik ve beraberlik bayramıdır. İnanıyorum ki, insanımızın yaşadığı her yerde, aramızdaki muhabbet ve dayanışmayı, kardeşlik ve aidiyet duygusunu daha da pekiştirecektir. Milletimizi kendi kirli senaryolarına alet etmek isteyenlere bizim vereceğimiz en iyi cevap, bayramlarda gösterdiğimiz dayanışmadır. Bayramlarda ortaya çıkan kardeşlik ruhunu, dayanışma ve yardımlaşmayı, bütün bir yıla yayarsak, inanıyorum ki, hiçbir güç, hiçbir musibet ülkemize, milletimize, birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecektir.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Bayramlar dayanışmadır, yardımlaşmadır, paylaşmadır, kucaklaşmadır, barıştır. Bu nedenle, içtenlikle kutlayacağımız Kurban Bayramının, ayrıştırılmak istenen toplumumuzun birliğinin, bütünlüğünün sağlanmasına, kardeşliğimizin pekiştirilmesine ve savaş çığlıklarının atıldığı günümüzde barışa vesile olmasını diliyorum.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Bayram günlerinde gösterilen birlik ruhunun ve beraberlik bilincinin hayatın her alanına taşınmasıyla bölücü fitnenin mağlup olması ve aramıza ekilmeye çalışılan nifak tohumlarının çürütülmesi muhakkak ki kaçınılmaz olacaktır.
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez: Ülkemizin birlik ve beraberliğine kasteden, masum vatandaşlarımızı katleden, huzur ve asayişimizi sürekli tehdit edip her birimizi ateş altına almaya çalışan terör fitnesinin ortadan kalkması için dua edelim. Bayram sevincini ülkemize sığınan Suriyeli kardeşlerimizden de esirgemeyelim.

BİZE ULAŞIN