Dünyanın en büyük teşkilatı AK Parti'de

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, ''Sadece Türkiye'nin değil, belki dünyanın en büyük teşkilatına sahip parti biziz. Şu anda partimizin üye sayısı 7 milyon 844 bin 150 civarında'' dedi.

Ekrem Erdem, Marmaris'teki bir otelde düzenlenen AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Eğitim Programı'nda yaptığı konuşmada, yeni bir teşkilat ve yapısıyla önlerindeki seçimlere hazır olduklarını söyledi.

Yeni kadronun önünde yerel, Cumhurbaşkanlığı ve genel olmak üzere 3 seçim bulunduğunu bildiren Erdem, ''AK Parti, diğer partilerden farklı olarak teşkilat merkezli bir parti. Sadece Türkiye'nin değil, belki dünyanın en büyük teşkilatına sahip parti biziz. Şu anda partimizin üye sayısı 7 milyon 844 bin 150 civarında. Belki akşama kadar üye sayımız daha da artmış olacak'' dedi.

Birçok ülkenin nüfusundan daha fazla üyeleri olduğunu, her 100 seçmenden 16'sının AK Parti'nin kayıtlı üyesi olduğunu dile getiren Erdem, Genel Başkanlarının dünyanın en büyük teşkilatçılarından biri olduğunu, teşkilatı merkeze aldığını kaydetti.

Türkiye'nin geliştiğini ve değiştiğini, ancak muhalefetin buna direndiğini ifade eden Erdem, şöyle konuştu:

''Büyükşehir yasa tasarısında olduğu gibi hastanelerin birleştirilmesi konusunda da muhalefet karşı çıkarak kampanyalar yaptı. Sendikalarla işbirliği yaparak hastanelerde işleri yavaşlattılar. 'Olmaz' dedikleri aslanlar gibi oldu. Eskiden hastaneye fakir kardeşim gidemezdi. Cebi boş olan vatandaş, 'Hastaneye gidip rehin kalacağıma evde öleyim' derdi. Şimdi aile hekimliğiyle herkesin bir doktoru var. Obama'nın Amerika'da yaptığı en önemli şeylerden biri Türkiye'nin sağlık projesini oraya götürmüş olması. Amerika'da 'Ölen ölür kalan sağlar bizimdir' anlayışı vardı. Sosyal devlet değildi, fakire fukaraya bakılmazdı. Obama, sağlıkta Türkiye'yi örnek aldı ve seçimi kendisine kazandıran da bu oldu. Amerika'da seçkinler kaybetti, halk kazandı. Dünyada artık CHP gibi seçkincilere yer yok, halkla birlikte olanlar başarılı oluyor.''

-''Yeni sistem denendiği İstanbul ve Kocaeli'nde başarılı oldu''-

Büyükşehir olacak iller arasında Muğla'nın da bulunduğuna işaret eden Erdem, Muğla'nın büyükşehir olması durumunda ikinci bir Antalya haline geleceğini dile getirdi.

Gelişmiş ülkelerde İstanbul gibi büyükşehirler olmadığını anlatan Erdem, şunları söyledi:

''Çünkü oralarda köyle şehir arasında fark yok. Yeni yasayla biz de aradaki bu farklı kaldırıyoruz. Şehrin merkezinde hangi hizmet varsa, köylerde de olacak. Bu sistemin ilk denendiği yerler olan İstanbul ve Kocaeli'nde başarılı olundu. Vatandaşa 'Büyükşehir olunca İl Genel Meclisi üyelerine oy veremeyeceksiniz' diyorlar. Büyükşehir olunca İl Genel Meclisi kalmıyor ki oy verme durumu olsun. Bundan daha önemlisi köydeki kardeşim, büyükşehir belediye başkanına oy vereceksin. Büyükşehirin belediye meclis üyesine oy vereceksin. İlçe belediye başkanına, belediye meclis üyesine oy vereceksin.''

Yarın da devam edecek eğitim programına ildeki belde belediye başkanları, il genel meclis üyeleri, belediye meclis üyeleri, il genelindeki ana kademe, kadın ve gençlik kolları başkanları olmak üzere yaklaşık 600 kişi katılıyor.

BİZE ULAŞIN