Hurşit Tolon Zirve davasında hakim önünde

Malatya'da Zirve Yayınevi'nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesi olayına ilişkin davanın 47. duruşması başladı. Duruşmada İstanbul'dan getirilen emekli orgeneral Hurşit Tolon ile emekli albay Mehmet Ülger savunma yapacak.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma başladı. Duruşmaya, ikinci iddianameyle ''terör örgütü yöneticisi'' suçlamasıyla dahil edilen sanıklardan emekli orgeneral Hurşit Tolon katıldı. Diğer sanıklar eski Malatya Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Mehmet Ülger ve Binbaşı Haydar Yeşil'in yanı sıra astsubay Abdullah Atılgan, uzman çavuşlar Murat Göktürk, Mehmet Çolak, Adem Gedik ve Adil Akçay, İnönü Üniversitesi öğretim görevlisi Ruhi Abat, Levent Ercan Gelegen, Aykut Saka, İlker Çınar, Emre Günaydın, Abuzer Yıldırım, Salih Gürler, Cuma Özdemir, Hamit Çeker, Varol Bülent Aral ve Hüseyin Yelki duruşmada hazır bulundu.

Duruşmaya, müdahil avukatlar ve öldürülen Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske'nin eşi Susanne Geske de katıldı.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava kapsamındaki duruşmalar, 16 Kasım Cuma gününe kadar devam edecek. İddianamede, hem gizli tanık hem de sanık olarak ismi geçen İlker Çınar, yapılan ara celsede ifade verdiği için bugünkü duruşmaya katılmadı.

Duruşma nedeniyle polis güvenlik tedbirleri aldı.

BİZE ULAŞIN