Bakan Şahin'den 'biber gazı' ödevi

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Mehmet Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi'nin açılışında 6. sınıf öğrencisi çocuğa "biber gazını araştırma ödevi verdi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler'in adını taşıyan Bilim ve Sanat Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Bakan Şahin, merkezin açılış kurdelesini eski Bakan Hilmi Güler, Ordu Valisi Orhan Düzgün ve açılışa katılan protokol mensupları ile keserken; açılış kurdelesini tutan ilköğretim 6. sınıf öğrencisi, Bilim ve Sanat Merkezi'nde 'kimya bölümü'de okuyan Mert Yılmaz ile arasında ilginç bir diyalog geçti.

Bakan Şahin öğrenciye hangi bölüme gittiğini sorduktan sonra, "Sen bizim gaz işlerinden anlarsın. Senin bölümüne giriyor. Biber gazı ve biber tozu konusu. Sana özel ödev veriyorum. Bu konuya biraz daha çalış dedi.

Konuyla ilgili soruları cevaplayan 6. sınıf öğrencisi Mert Yıldız ise, "Bakan beyin bana böyle bir ödev vermesine sevindim ve çok mutlu oldum. Biber gazını daha geliştirmeye çalışacağım. Etkisini daha azaltmaya ya da artırmaya çalışacağım diye konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından okul, Bakan Şahin ve protokol mensupları tarafından gezildi.

BİZE ULAŞIN