Polis Diyarbakır'da teyakkuza geçti

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tarafından cezaevlerinde başlatılan açlık grevlerine destek için halkın sokağa çıkıp eylem yapma çağrısı üzerine Diyarbakır'ın birçok bölgesinde esnaf kepenk açmadı.

BDP'nin çağrısı üzerine açlık grevlerine destek amaçlı 17 ve 18 Kasım tarihlerinde halkın katılımıyla 2 günlük açlık grevi eylem hazırlığının başladığı Diyarbakır'da polis ekipleri alarma geçti.

Kayapınar ilçesi Park Orman mevkisinde başlatılmak istenen 2 günlük açlık grevine izin vermeyen polis ekipleri, eylemin yapılmasının planlandığı bölgede etten duvar örerek grupları içeri almadı. Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi önünde de güvenlik önlemlerini arttıran polis, grupların toplanmasına izin vermemek için bölgeye çıkan cadde ve sokakları kapattı.

BDP'nin çağrısı üzerine yapılacak eylem için geniş güvenlik önlemleri alınırken, birçok bölgede de esnaf kepenk açmadı. Eylem için toplanma hazırlığı yapan gruplara zırhlı polis araçlarından megafonlarla anonslar yapıldı. Zırhlı araçlardan, 'Saygıdeğer Diyarbakır halkı 17-18 Kasım tarihlerinde yapılması planlanan etkinlik valilik tarafından yasaklanmıştır. Diyarbakır halkından duyarlılık bekliyoruz. Toplanan gruplara müdahale edilecektir' şeklinde anonslar yapıldı.

BİZE ULAŞIN