Bakan İsmet Yılmaz Cem'e katıldı

Sivas'ta temaslarını sürdüren Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Muharrem ayı dolayısıyla verilen iftar yemeğine katıldı.

Cem Vakfı Sivas Şubesi'nce Ali Baba Cem Evi'nde düzenlenen iftar yemeğine katılan Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz burada yaptığı konuşmada, 'Her yıl yeni bir Hicri yıla girerken Peygamberimizi Mekke'deki sıkıntıdan Medine'ye aydınlığa giden yolculuğu hatırlarız. Ancak süreç içerisinde öyle bir olay yaşadık ki Muharrem ayı bizler için matem ayı olur. Burada Hz. Hüseyin ve 70'ten fazla masum insan hunharca şehit edilmiştir. Bu ay matem ayıdır' ifadelerini kullandı. Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ali Akyıldız ise, Kerbela hakkında katılımcılara bilgi verdi. Lokma yenmesinin ardından Bakan Yılmaz ve beraberindekiler Cem Vakfı Sivas Şubesi'nce düzenlenen Cem'e katıldı. Cem'i, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile Cem Vakfı Sivas Şube Başkanı Ali Akyıldız bir süre el ele izledi. Yapılan duaların ardından Cem Töreni sona erdi.
Programa Vali Zübeyir Kemelek, AK Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Aydın ile kurum kuruluş müdürleri katıldı.


FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN!

BİZE ULAŞIN