Mardin'de karakola saldırı

Mardin'de jandarma karakoluna düzenlenen saldırıda 1 asker şehit düştü.

Mardin'in Ömerli ilçesi Ünsallı Köyü Jandarma Karakolu'na bir grup terörist tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Askerlerin saldırıya anında karşılık vermesi ile çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu 1 asker yaralandı, 2 terörist ise ölü ele geçirildi. Yaralı asker, Mardin Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Mardin Valisi Turhan Ayvaz, bölgede operasyonların sürdüğünü, PKK'lılar arasında etkisiz hale getirilenlerin olduğunu, sayının netlik kazanmadığını ifade etti.

ŞEHİT ASTSUBAYIN İSMİ BELLİ OLDU

Mardin'de güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu, bir asker yaralandı. Çatışmada 2 terörist de öldürüldü. Çatışmada şehit olan askerin karakol komutanı astsubay İlker Düzova olduğu öğrenildi. Yaralanan Üsteğmen Alper Ferdi ise Mardin Devlet Hastanesi'nden Diyarbakır'a sevk edildi.

TAKVİYE ASKER GÖNDERİLDİ

Çatışmanın sürdüğü Ünsalı Köyü'ne Ömerli ve Mardin'den takviye askerler sevk edildi. Karadan ve havadan bölge ablukaya alındı. Bölgede çatışmaların devam ettiği öğrenildi.BİZE ULAŞIN