Rusya'dan flaş açıklama

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Vladimir İvanovski, geçen ay Esenboğa Havalimanı'na indirilen Suriye uçağı hakkında açıklama yaptı.

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Vladimir İvanovski, Esenboğa Havalimanına indirilen Suriye uçağıyla ilgili olarak, "uçakta el konulan malzeme 2004'te imzalanan sözleşme uyarınca tamir edilen bir uçaksavar kompleksine ait radarın yedek parçalarıydı" dedi.

İvanovski, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ziyareti öncesi büyükelçilikte düzenlediği basın toplantısında geçen ay Esenboğa Havalimanı'na indirilen Suriye uçağı hakkında açıklama yaptı.

İvanovski, uçakta el konulan malzemenin 2004'te imzalanan bir sözleşme uyarınca tamir edilen bir uçaksavar kompleksine ait radarın yedek parçaları olduğunu belirterek, "Bu tatsız olayı ne kadar çabuk unutursak o kadar iyi olacak. Artık bizim malımız değildi. Para aldıktan sonra bizim sorumluluğumuz kalmadı. Geriye kalan Türkiye ile Suriye arasındadır" diye konuştu.

Büyükelçi İvanovski, Suriye uçağı konusunun Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 3 Aralık'ta Türkiye'ye yapacağı ziyaret esnasında gündeme gelmeyeceğini, bu konunun artık kapatılması gerektiğini söyledi.

BİZE ULAŞIN