PKK tehdidiyle dolandırıcılık devam ediyor

Çözüm süreciyle birlikte terör örgütü PKK'nın eylemsizlik kararı alıp, Türkiye'den çekilmeye başlamasına rağmen, PKK tehdidiyle dolandırıcılık yapılmaya halen devam ediliyor.

Cuma 24.05.2013 00:00
ABONE OL
İddiaya göre, Yaşar K. (40) ve Burak P. (21), Adana'da yaşayan ev hanımı Gülfidan E. ile Elazığ'da özel bir şirkette çalışan Zülfiye C.'yi arayıp, kendilerini savcı ve hakim olarak tanıttı. Ardından, hesaplarının PKK tarafından kullanıldığını ve terör örgütüne para aktarıldığını söyleyerek, "Biz PKK'ya hesabınızdan para aktarılması olayını çözeceğiz ancak, bize bu operasyon için para lazım. Paranız devlet güvencesinde operasyondan sonra verilecek. Eğer bu iş çözülmezse, PKK'ya yardım ve yataklıktan içeri girersiniz" dedi.

Bunun üzerine Gülfidan E. 10 bin lira, Zülfiye C. ise verilen hesaba 17 bin lira yatırdı. Parayı yatırdıktan sonra 2 kadın da, eşine para yatırdığını söyledi. Bunun üzerine kadınların eşleri dolandırıldıklarını anlayarak, polise haber verdi. Polisin incelemesinde, dolandırıcılığı Yaşar K. ile Burak P.'nin yaptığı belirlendi.

Yapılan operasyonda yakalanarak gözaltına alınan şahıslar, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.