Başbakan'dan taziye ziyareti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Reyhanlı'da meydana gelen patlamalarda hayatını kaybedenlerden biri olan Ahmet Hamdi Bozkaya'nın evine taziye ziyaretinde bulundu.

Cumartesi 25.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 25.05.2013 17:38
ABONE OL
Başbakan Erdoğan, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki temasları kapsamında patlamada hayatını kaybeden 33 yaşındaki 2 çocuk babası Ahmet Hamdi Bozkaya'nın baba ocağına taziye ziyaretinde bulundu. Başbakanın ziyareti dolayısıyla Yeni Mahalle'deki taziye evinin etrafından geniş güvenlik önlemleri alındı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, baba Hilmi Bozkaya ve aile üyeleri ile bir süre görüşerek acılarını paylaşıp başsağlığı diledi. Başbakanlık korumaları, taziye evinin çevresinde çocuklara oyuncak dağıttı.

ERDOĞAN, PATLAMADA KIZINI VE ABLASINI KAYBEDEN ANNE İLE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'daki programı kapsamında patlamada 2 yaşındaki kızı Fatma Nur ve ablası Nadire Kuvvet'i kaybeden Hatice Kübra Erboz ile otobüste bir süre görüştü. Başbakan'ın temasları kapsamında evinde ziyaret etmesi beklenen Hatice Kübra Erboz, Erdoğan'dan adaletin yerini bulmasını istediğini söyledi. Erboz, "Yapanların en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın kendisine başsağlığı dilediğini anlatan Erboz, "Başbakan, gerekenin yapılacağını belirtti. Toplantı bittiğinde annene de taziyede bulunacağını, acımızı en içten paylaştığını ifade etti." diye konuştu.

Patlama sırasında çekilen fotoğraflarıyla olayın sembolü haline gelen anne Döne Kuvvet ise "Bir diyeceğim yok. Mecalimiz bile yok konuşmaya… Başbakan evimize hoş geliyor. Başbakan'dan suçluların yakalanmasını istiyorum. Bir daha böyle şeyleri olmamasını talep ediyorum. Biz yandık, başka annelerin yüreği yanmasın. Yeter ki kendisi bize sahip çıksın." şeklinde konuştu.