Kılıçdaroğlu: Bize leke atamazsın

Kılıçdaroğlu, Reyhanlı saldırısı faillerinin CHP heyetini, Esad'la görüştürdüğünü söyleyen Başbakan Erdoğan'a Antalya'dan cevap verdi

Pazar 26.05.2013
ABONE OL
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Reyhanlı saldırısının faillerinin CHP'lileri, Beşar Esad ile görüştüren kişi olduğunu söyleyen Başbakan Tayyip Erdoğan'a "Bize leke atamazsın" diye yüklendi. Ankara'da 45 fabrikanın temel atma töreni katıldıktan sonra Antalya'ya gelen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a şu yanıtı verdi:
Neymiş, bir şoför CHP heyetini Suriye'ye götürmüş. Sen bize asla leke atamazsın. Biz temiz insanız. Düzgün insanız.
51 kişi hayatını kaybediyor, beyefendi ABD'ye gidiyor. Şimdi gidiyor oraya, sorumlu kim? CHP.
Ben ona bir yol öğreteyim. Gizli tanık bulsun. Desin ki 'Vallahi Kemal Kılıçdaroğlu bize bombaları verdi.' Bunlarda para çok çünkü. Bir tane adam bulurlar. Cebine bastırırlar dolarları, Kılıçdaroğlu bombaları patlattı. Söyletirler bunu. Yalan söyleyenin sınır tanımadığını herkes bilmek durumundadır.
(Başbakan açtığı bir milyon liralık tazminat davası) Beni parayla korkutacağını sanıyor. Allah'tan başka korkacağımız hiçbir şey yoktur, sen başta olmak üzere. Çünkü onların hayatı para. Ceplerinden beş kuruş eksilse dünyaları yıkılır onların. Mümkün olsa kefene cep yapacaklar, öbür dünyaya dolar götürecekler.