Kardeşinin yanına defnedilecek

Tedavi gördüğü hastanede vefat eden 9. Cumhubaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel için İslamköy'deki aile mezarlığında mezar kazıldı.

Çarşamba 29.05.2013 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 29.05.2013 16:38
ABONE OL
Yarın İslamköy'de defnedilmesi beklenen Nazmiye Demirel için mezar yeri hazırlıkları başladı. İslamköy Mezarlığı ve cenaze namazının kılacağı Süleyman Demirel Külliyesi'nde işçiler tarafından temizlik çalışmaları yapıldı.

Demirel'in aile yakınlarının isteği doğrultusunda Nazmiye Demirel için kardeşi Yılmaz Şener'in mezarının yanında mezar kazıldı.

İslamköy Belediye Başkanı Zekeriyya Şataf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nazmiye Demirel için mezar yerinin hazırlandığını söyledi.
Demirel'in cenazesinin bugün akşam saatlerinde İslamköy'e geleceğini ifade eden Şataf, "Demirel'in cenazesi İslamköy'de bulunan Süleyman Demirel Külliyesi'ndeki morgda bekletilecek. Yarın öğle namazının ardından ise defnedilecek" dedi.

Şataf, bugün ve yarın gelen misafirlere Nazmiye Demirel'in doğduğu evde yemek verileceğini kaydetti. Öte yandan beldede ve mezarlık çevresinde geniş güvenlik önlemi alan jandarma ekipleri, gelen araçları kontrol ediyor.