Erdoğan AK Parti'nin röntgenini çekecek

Yerel seçim için kolları sıvayan Erdoğan, AK Parti kurmaylarından "Tepeden sandığa" parti raporu istedi. Erdoğan teşkilata da "Yapamayacak arkadaş bıraksın" mesajı verdi

Perşembe 30.05.2013
Son Güncelleme: Perşembe 30.05.2013
ABONE OL
Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti teşkilatlarına "Seçim startı" verirken, partinin ve teşkilatın son durumunu öğrenmek için detaylı iki rapor istedi. Erdoğan'ın, bir sonraki İl Başkanları toplantısına yetiştirilmesi talimatı verdiği raporlarda teşkilatların son dönem faaliyetleri, 200 bin sandık müşaviri, yeni üyeler ve seçim projelerine ilişkin bilgiler yer alacak. Raporlar için "partinin röntgeni çekilecek" değerlendirmesi yapılıyor. Erdoğan'ın özellikle "Sandığa sahip çıkın" talimatı ile sandık müşahidi konusuna büyük önem verdiği öğrenilirken, tüm müşahitlerin bir an önce belirlenmesini istediği belirtildi. Erdoğan, üye çalışmalarına hız kazandırılmasını istedi. Erdoğan'ın Kızılcahamam Kampı'nda üzerinde durduğu "Ana gündemi siyaset olmayan ve bu işi gece gündüz demeden yapamayacak arkadaşlara teşekkür eder ve bayrağı devretmesini isteriz" çağrısını İl Başkanları toplantısında da yenilediği öğrenildi.

İNGİLİZ KONUK
Bu arada AK Parti'nin davetlisi olarak Türkiye'ye gelen İngiltere Muhafazakar Parti Uluslararası İşler Direktörü Fhilippa Bromm, dün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile görüştü. "AK Parti'nin başarılarını saygıya değer ve inanılmaz buluyoruz. Siz, gerçekten de insanlara istediklerini verebiliyorsunuz" diyen Bromm, İngiltere Başbakanı ve Muhafazakar Parti Lideri David Cameron'un selamını iletti.

AFRİKA YOLCUSU
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 3-6 Haziran 2013 tarihlerinde Kuzey Afrika ülkelerinden Fas, Cezayir ve Tunus'u ziyaret ederek ülkelerin devlet ve hükümet başkanları ile görüşecek.