Paralel medya şokta

Gülen'le ittifak kuran paralel medya, AK Parti zaferiyle şoka girdi, resmi seçim sonuçlarını bile çarpıtarak verdi

Seçimden önce Türkiye'nin geleceğini karartmak isteyen güçlerle kirli ittifak yaparak seçilmiş hükümete iftira kampanyası yürüten paralel medya, AK Parti'nin seçim zaferiyle şoka girdi. Yüzde 45'lik zaferi gölgeleme yarışına giren Fethullah Gülen örgütü ve Doğan grubunun yayın organları, seçim sırasındaki küçük aksaklıkları manşete taşıdı, seçim sonuçlarını bile çarpıtarak verdi. Gülen örgütünün yayın organı Zaman gazetesi, yarışı açık ara önde bitiren AK Parti'nin kesin zaferini görmezden gelirken "Büyükşehirlerde nefes nefese" başlığı attı. AK Parti'nin yüzde 46,6'lık oy oranını yüzde 43 olarak gösterdi. Gazete seçim öncesinde de yayınladığı anketlerde AK Parti'yi yüzde 36'larda göstermişti.

BAKIN KİMLER KAZANMIŞ

Seçim kampanyaları boyunca, yalan haberlerle okuyucusunu kandıran ve seçmeni manipüle etmeye çalışan Fethullah Gülen örgütünün bir diğer yayın organı Bugün gazetesi, AK Parti'nin zaferini gizlemek için "4 parti de kazandı" başlığını kullandı. Gazete AK Parti'nin yüzde 45'lik oyunu 2 puan azalttı. Seçim öncesi Fethullah Gülen örgütüyle dirsek teması kuran Turgay Ciner'in Habertürk gazetesi, AK Parti'nin kazanması ile ağız değiştirdi. Habertürk bu kez dokuz sütuna "Erdoğan'ın zaferi" manşetini attı.

HÜRRİYET, 'ZAFER' DİYEMEDİ

Aydın Doğan'ın Hürriyet gazetesinin dünkü manşetinde ne demek istediğini kimse anlayamadı. Dün "Sandık kararı" manşetinin ne anlama geldiğini çözemeyen vatandaş, gazetenin seçim haberlerini çarpıtarak vermesini eleştirdi. Cumhuriyet gazetesi, "Gerilim Kazandı" başlığıyla verdi. Sözcü gazetesi ise Ankara'da seçimi kaybeden CHP adayı Mansur Yavaş'ın kazandığını duyurdu. Sözcü, "Tayyip'e büyük şok" manşeti attı.

ÖRGÜT'ÜN TARAF'I

Fethullah Gülen örgütü tarafından finanse edildiği bilinen ve hükümete çamur atma yarışının en önünde duran Taraf gazetesi de AK Parti'nin oy oranını 2 puan düşük gösterdi. Taraf, AK Parti'nin oy oranındaki artışı da görmezden geldi. Gazete ayrıca "Durmak yok gerilime devam" manşetiyle Başbakan'a saldırıyı sürdürdü.
BİZE ULAŞIN