"30 Mart hezimet"

Deniz Baykal ve Muharrem İnce’den sonra Emine Ülker Tarhan da, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi: 30 Mart, hezimet oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadın milletvekilleri ile bir araya geldiği toplantıda yerel seçimleri değerlendirdi. Toplantıda milletvekilleri daha çok kendi bölgelerinde seçim süreci boyunca gördükleri eksik ve yanlışlıkları anlatırken, en sert eleştiri ise Ankara Milletvekili ve eski CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan'dan geldi. Seçim sonuçlarını bir "hezimet" olarak nitelendiren Tarhan, "İnsanlar nerede durduğumuzu bilmediği için oy vermedi. Sosyal demokratız diyorsunuz, sağa açılım yapıyorsunuz. Bu ikisini nasıl bütünleştireceğiz. Bu parti solcu, ulusalcı olmak suçsa bunun izah edilmesi gerekiyor. Ben yargıçlık yaparken, bir hata yaptığım zaman hatalı karar verdiğim zaman bunun hesabı sorulurdu. Seçimlerden aldığımız sonuç, başarısızlık ötesinde hezimet. Sorumlular hesabını vermeli" dedi.


CEMAATİN HALK PARTİSİ

CHP'nin seçim süreci boyunca cemaate yakın bir görüntü verdiği imasında bulunan Tarhan'ın, "Seçimlerde belli bir tarafla son derece yakın işbirliği içinde göründük. Belki de değildik. Kesin bir dille de reddetmeliydiniz, tepki göstermeliydiniz. Ama böyle yapmadınız" dediği öğrenildi. Önceki gün de CHP eski Başkanı Deniz Baykal ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Cemaat'le yapılan ittifak nedeniyle Kılıçdaroğlu'na tepki göstermişti.

Kaynak: Takvim
BİZE ULAŞIN