İstanbul'da terör operasyonu

DHKP/C örgütü üyesi olduğu tespit edilen ve Dolmabahçe eylemini gerçekleştiren F.Ö'nün amcasının kızı olduğu bildirilen terör örgütü mensubu S.Ö, 4 Ocak'ta gerçekleştirilen operasyonda yakalandı.

İstanbul'da terör operasyonu
Dolmabahçe'ye eylem yapan F.Ö'nün amcasının kızı S.Ö'nün yakalandı. DHKP/C örgütü üyesi olduğu tespit edilen ve Dolmabahçe eylemini gerçekleştiren F.Ö'nün amcasının kızı olduğu bildirilen terör örgütü mensubu S.Ö, 4 Ocak'ta gerçekleştirilen operasyonda yakalandı.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER - VİDEO İÇİN TIKLAYIN


DHKP/C Terör örgütü mensubu F.Ö.' nün 01 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirdiği Dolmabahçe eylemi sonrası, güvenlik güçlerinin örgütün başarısız eylemi nedeniyle tekrar bir eylem arayışı içerisinde olduğu bilgisine istinaden İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; aranmakta olan bir örgüt mensubunun İstanbul ilinde bir adresde saklandığı öğrenilmiştir.

Alınan ilk duyum sonrası yapılan ayrıntılı çalışmalar neticesinde; saklanan terör örgütü mensubunun 36 yaşındaki kadın S.Ö. olduğu, daha önceden "DHKP/C terör örgütü sözde Hatay İl sorumlusu olduğu, geçmiş dönemlerde Suriye' de bomba ve silah eğitimi aldığı", tespitleri üzerine İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 04.01.2015 günü saat 07:30'da yapılan operasyonla yakalanmıştır.

S.Ö.' nün 01.01.2015 günü Dolmabahçe eylemini gerçekleştiren F.Ö.' nün amcasının kızı olması ve üzerinde yurt dışına çıkmaya hazır bir pasaportunun olduğu bu pasaportla birçok defa Suriye' ye giriş çıkış yaptığı tespit edilmiştir.S.Ö. örgüt propagandası yapmak suçundan kesinleşen 40 ay cezası nedeniyle Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na teslim edilmiştir.
BİZE ULAŞIN