Paralel medyadan fıkra gibi çarpıtma habere SDP’den açıklama

Dün SDP tarafından gazetelere verilen “Sağlam İrade Cumhuruna Sahip Çıkıyor” başlıklı ilana Paralel medyadan fıkra gibi eleştiri geldi. Yalan haberlerine 80 yaşındaki Prof. Suat Yıldırım’ı da alet eden Paralel medya iyice komik duruma düştü.

Paralel medyadan fıkra gibi çarpıtma habere SDP’den açıklama
Dün SDP tarafından gazetelere verilen "Sağlam İrade Cumhuruna Sahip Çıkıyor" başlıklı ilanına Paralel medyadan fıkra gibi açıklama geldi. Yalan haberlerine 80 yaşındaki Prof. Suat Yıldırım'ı da alet eden Paralel medya iyice komik duruma düştü. İmzaya açılmayan, kimsenin isminin ve SDP dışında hiçbir kurum adının yer almadığı ilan hakkında "insanlara sormadan imzalarını ilan metinlerine koyuyorlar" şeklinde yalan haberlere başvuran Paralel medya, alay konusu oldu. Yalan haberleri televizyona taşıyan Paralel medya, 80 yaşındaki profesörü canlı yayına bağlayarak "sizin izniniz olmadan isminizi gazetelere basmışlar" şeklinde sorular sorması ve Suat Yıldırım'ın ciddi ciddi cevaplar vermesi sosyal medyada espiri konusu oldu.Sivil Dayanışma Platformu paralel medyanın alay konusu olan iftirasına sert cevap verdi.

İŞTE O AÇIKLAMA:

Pazartesi günü verdiğimiz gazete ilanlarıyla ilgili bazı yayın kuruluşları ve haber siteleri ilanda bir imza listesi varmış gibi bir algı oluşturmaya çalışmaktadır. İlanımızı gören herkesin malumudur ki ilanda kesinlikle bir imza listesi bulunmamaktadır. Hal böyleyken bu şekilde yalan bir habere başvurulmasını komik buluyoruz. Ayrıca bu yayın kuruluşları 2010 yılında platformumuzun kuruluşunda manifestomuza destek veren isimleri dünkü ilana destek veren isimler gibi göstermeye çalışmaktadırlar. Bu çarpıtma habere de itibar edilmemesini dileriz. Gazete ilanları platformumuzun yönetim kurulu kararıyla yapılmış bir çalışmadır. Bunun dışında kimseden bir imza ya da destek talep edilmemiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BİZE ULAŞIN