Vali Vasip Şahin'den saldırı açıklaması

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sultanahmet'teki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Turizm Şube Müdürlüğü'ne yönelik bombalı saldırıda, biri ağır iki polis memurunun yaralandığını, saldırganın da öldüğünü bildirdi.

Vali Vasip Şahin'den saldırı açıklaması
Vali Şahin, patlamanın ardından İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ile olay yerine geldi. Burada incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilerin sorularını cevaplayan Şahin, patlamanın saat 17.20'de meydana geldiğini söyledi.

Turizm Şube Müdürlüğü önündeki kulübeye İngilizce olarak "cüzdanını kaybettiği" bahanesiyle bir kadının yaklaştığını ve daha sonra üzerindeki bombayı patlattığını anlatan Şahin, saldırganın öldüğünü belirtti.

Vasip Şahin, patlamada polis memuru Kenan Kumaş'ın ağır, bir polis memurunun da hafif şekilde yaralandığını açıkladı. İstanbul Valisi Şahin, saldırgan kadının kimlik tespiti için çalışmaların başlatıldığını bildirdi.

Bu arada yaralı polislerin Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındığı öğrenildi. Patlama nedeniyle Yerebatan Caddesi trafiğe kapatılırken, tramvay seferlerinin aksamadığı görüldü.

BİZE ULAŞIN