Sultanahmet saldırganı ile ilgili kafa karıştıran açıklamalar

Dün Sultanahmet Meydanı'nda polise yönelik bombalı saldırı sonrası yapılan açıklamalarda saldırganın kimliği teşhis edilmiş ve isminin Elif Sultan Kalsen olduğu iddia edilmişti.

Sultanahmet saldırganı ile ilgili kafa karıştıran açıklamalar
Ancak bugün ailesinin Adli Tıp Kurumu'nda gerçekleştirdiği kimlik tespitinin ardından yapılan açıklama ve bazı basın organlarında emniyet kaynaklarına dayandırılan canlı bombanın kimliğine ilişkin açıklamalar kafaları karıştırdı.

ELİF SULTAN KALSEN'İN AİLESİ KAFA KARIŞTIRDI

Sultanahmet'te Turizm Şube Müdürlüğü'ne canlı bombalı saldırıda bulunan Elif Sultan Kalsen'in ailesi cesedi teşhis için gittikleri Adli Tıp'ta cesedin kızlarına ait olmadığını söyledi.

Dün Sultanahmet'te Turizm Şube Müdürlüğü'ne düzenlenen bombalı saldırının ardından bir numaralı şüpheli olarak gösterilen Elif Sultan Kalsen'in ailesi bugün cesedi teşhis için Adli Tıp'a gitti.

"BU KIZ BİZİM KIZIMIZ DEĞİL"


1 polisin de şehit olduğu saldırının bir numaralı zanlısı olan Elif Sultan Kalsen'in annesi Şirin ve babası Mehmet Kalsen teşhisten sonra kendilerine gösterilen cansız bedenin kızlarına ait olmadığını söyledi.

Ailenin avukatı Ebru Timtik de ''İçeriye girdik. Anne ve babası da vardı. Bize 1.60 boylarında, beyaz tenli bir kadının cenazesini gösterdiler. Ancak bu Elif Kalsen değil. Ailesi cesedi teşhis edemedi'' diye konuştu.

EMNİYET YALANLADI İDDİASI


Dünkü saldırıyı üstlenen DHKP-C örgütü kendi siteleri üzerinden yaptığı açıklamada canlı bombanın kimliğinin doğru olduğunu ve gerekli açıklamaların yarın yapılacağını bildirse de bazı basın organlarında dün ölü olarak ele geçirilen saldırganın kimliğinin emniyet kaynaklarına dayandırılarak doğru olmadığı iddia edildi.

9 CANLI BOMBA ARANIYOR HABERİYLE GÜNDEME GELMİŞTİ

DHKP-C üyesi olan Kalsen'in ismi daha önce de sık sık gündeme gelmişti. İlk olarak Sultangazi Polis Merkezi'ne yapılan ve polis memuru Bülent Özkan'ın şehit olduğu saldırının ardından "9 canlı bomba aranıyor" haberiyle gündeme gelmişti. Ancak Kalsen bu iddia sonrasında 2 arkadaşı ile birlikte kameralar karşısına geçerek açıklama yapmış ve "Biz canlı bomba değiliz" diyerek iddiaları yalanlamıştı.
BİZE ULAŞIN