Türkan Saylan hakkındaki gerçekler ortaya çıkıyor

Prof. Dr. Türkan Saylan'ın kurcusu olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yöneticilerine terör örgütü üyeliği suçlamasıyla dava açılmıştı.

Türkan Saylan hakkındaki gerçekler ortaya çıkıyor
Bilirkişi, bütün delillerin sahte olduğunu ve ÇYDD bilgisayarına polisin koyduğunu tespit etti.

SÖZDE DELİLLER BULUNMUŞTU

Ergenekon soruşturması kapsamında ÇYDD ve ÇEV yöneticilerine de Ergenekon terör örgütüne üye olma ve hukuka aykırı olarak kişisel verileri kaydetmek suçlamalarından dava açılmıştı. Davaya konu olan suçlamalar ÇYDD'nin Kadıköy Şubesi'ndeki bir bilgisayarın hard diskinde ele geçirilen belgelere dayandırılmıştı. Bu dava daha sonra 86 sanıklı Poyrazköy davası ile birleştirilmişti.

POLİSLER YERLEŞTİRMİŞ

Davanın görüldüğü İstanbul Anadolu 5. Ağır Ceza Mahkemesi'ne dün ÇYDD binasına yapılan baskında el konulan harddiskte inceleme yapan bilirkişinin 15 sayfalık raporu sunuldu. Raporda delil olarak gösterilen tüm dosyaların bilgisayara polis el koyduktan sonra yüklendiği anlatıldı. Bilgisayara el konulduğu 13 Nisan 2009'dan bu sonra yani bilgisayarın kapalı olması gereken zamanda harddiskte 40 binden fazla işlem yapıldığı da anlaşıldı.

'ARAR GELMESİN'

Ergenekon soruşturması kapsamında ÇYDD'nin kurucusu Türkan Saylan'ın evi kanser tedvasi gördüğü sırada 13 Nisan 2009'da basılmıştı. Türkan Saylan polis baskınından sonra yaptığı açıklamada 'Demokratik haklarını kullananlar cezanalandırılıyor. Bize bunu yapıyorlarsa kimbilir kimlere neler yapılıyordur. Herkesten hukuka saygılı olmasını istiyorum. Ben hiç kimsenin kılının zarar görmesini istemiyorum. Memlekete zarar gelsin istemiyorum' demişti.

Kaynak: Posta Gazetesi
BİZE ULAŞIN