Levon Kordonciyan: Erdoğan kendi modasını yaratıyor

Tasarımcı Kordonciyan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan kare modayı yeniden gündeme getiren kişidir” dedi

Levon Kordonciyan: Erdoğan kendi modasını yaratıyor
Siyasette bulunduğu makam itibarıyla sürekli göz önünde bulunan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, daha önce sıklıkla kullanılan lacivert takımlı giyim algısını değiştirerek, rahat kıyafet seçimleriyle kendi modasını oluşturuyor.

"ERDOĞAN KARE MODAYI TÜRKİYE'YE GETİREN KİŞİDİR"

Moda tasarımcısı Levon Kordonciyan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rahat giyinmeyi sevdiğini belirterek, özellikle kareli ceketleri çok iyi taşıdığını, beyaz gömlek yerine değişik mavi renkte gömlekler tercih ettiğini kaydetti. Kordonciyan, "Giydiği ceket modeli prestogal çok fazla gündemde değildi. Son zamanlarda kendisiyle gündem olmaya başladı. Artık insanların üzerinde de kareli takımlar görülmeye başlandı. Modayı sırf film yıldızları değil, siyasetçiler, profesörler de belirleyebiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan da kare modayı Türkiye'ye getiren kişidir. Cumhurbaşkanımız dünyayı takip etmiyor, kendi modasını yaratıyor" dedi.

FİZİĞİYLE UYUMLU GİYİM

Giyim sektöründe faaliyet gösteren ORKA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu da Erdoğan'ın devlet ciddiyetine yakışan bir stilinin bulunduğunu ifade ederek, "Kendi fiziği ve stili arasında iyi bir uyum ortaya koyuyor" dedi. Orakçıoğlu, Erdoğan'ın mitinglerdeki lacivert takım, beyaz gömlek, kravat algısını değiştirdiğini belirterek, "Aslında 'sizden biriyim' mesajını veriyor" dedi.
BİZE ULAŞIN