Feyzi İşbaşaran'a kötü haber

Eski Milletvekili Feyzi İşbaşaran, hakkında sosyal paylaşım sitesi üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle başlatılan soruşturma tamamlandı. Soruşturma çerçevesinde tutuklanarak cezaevine konulan Başaran’ın 7,5 yıla kadar hapsi istendi.

Feyzi İşbaşaran'a kötü haber
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşine sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden ağır sözlerle hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine konulan Fevzi İşbaşaran hakkındaki soruşturma tamamlandı. Başaran'ın 7,5 yıla kadar hapsi istendi.

IPAD'DAN ATMIŞ

Fevzi İşbaşaran hakkında Cumhuriyet Savcısı Vedat Yiğit tarafından düzenlenen iddianamede şüphelinin 7 Aralık 2014 günü GBT yakalaması sebebiyle gözaltına alınıp Taksim Polis Merkezi'ne götürüldüğü kaydedildi. Şüphelinin Anadolu Adliyesi'ne sevk edilmek üzereyken karakola gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarının, şüphelinin sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden müvekkilleri ve eşi hakkında ağır hakaret tehdit içerikli mesajlar paylaştığı gerekçesiyle şikayette bulunduğu kaydedildi. Bu şikayet ile ilgili başlatılan soruşturma çerçevesinde şüphelinin gözaltına alınıp elindeki cep telefonu ve I Pad'e el konulduğu belirtilen iddianamede, mahkeme kararı ile gerek cep telefonu gerekse de I Pad üzerinde yapılan incelemede söz konusu hakaret içerikli mesajların şüphelinin I Pad'inden atıldığının tespit edildiği belirtildi. İddianamede dava konusu mesajlara yer verildi.

HEM HAKARET HEM TEHDİT

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı'na ve eşinin de kast edilerek tweettır hesabından yazılan söz konusu mesajların Türk toplumunun ve devletinin geleneklerine, devlet yapısına ve toplumsal değerlerin bütününe aykırı nitelikte olduğu kaydedilen iddianamede, söz konusu mesajlarla Cumhurbaşkanının hem tehdit edildiği hem de hakarete maruz kaldığı kaydedildi.

7,5 YIL İSTENDİ

Savcı Yiğit, ifadesinde bazı mesajları reddeden kabul ettiklerini de Adnan Oktar'a attığını iddia eden Fevzi Başaran'ın Cumhurbaşkanına hakaret ve tehdit suçları kapsamında yargılanmasını talep etti. 8 Aralık 2014 günü sevk edildiği nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanan Başaran Paşakapısı Cezaevi'ne konulmuştu. Fevzi İşbaşaran 7,5 yıla kadar hapis istemiyle Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.
BİZE ULAŞIN