Yalçın Akdoğan'dan twitter üzerinden 'Karikatür' açıklaması

Yalçın Akdoğan'dan twitter üzerinden 'Karikatür' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Yüce Peygamberimize atfen şekiller yayınlayarak Müslümanların kutsallarını hiçe sayanlar açık bir tahrik ve provokasyon içindedir" dedi.

  • AA
  • Gündem
  • Çarşamba 14.01.2015 16:37
Akdoğan, "Dinlere saldırabilmekle övünen densizler İslamofobiyi kızıştırıyorlar. Bu zihniyet hangi aracı kullanırsa kullansın dünya barışına tehdittir" dedi. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, " Paris saldırısını nasıl kınadıysak, Müslümanlara ve İslam sembollerine yönelik kışkırtma,saldırı ve tahkirleri de aynı şekilde lanetliyoruz" ifadesini kullandı.

Akdoğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Yardımcısı Akdoğan, şunları kaydetti:

" Paris saldırısını nasıl kınadıysak, Müslümanlara ve İslam sembollerine yönelik kışkırtma,saldırı ve tahkirleri de aynı şekilde lanetliyoruz. Yüce Peygamberimize atfen şekiller yayınlayarak Müslümanların kutsallarını hiçe sayanlar açık bir tahrik ve provokasyon içindedir. Toplumun değerlerini sorumsuzca hedef alanların içindeki kin/nefreti basın veya sanat formunda dışa vurması saldırganlığın vasfını değiştirmez."

"Densizler İslamofobiyi kızıştırıyorlar"

Akdoğan, "Dinlere saldırabilmekle övünen densizler İslamofobiyi kızıştırıyorlar. Bu zihniyet hangi aracı kullanırsa kullansın dünya barışına tehdittir" dedi.
BİZE ULAŞIN