Sultanahmet'teki saldırganla ilgili çarpıcı detay

Sultanahmet’te 6 Ocak’ta polise yönelik bombalı saldırıyı düzenlediği belirtilen Diana Ramazanova’nın ailesi kızlarını resimlerde tespit ettiler.

Sultanahmet'teki saldırganla ilgili çarpıcı detay
Rus haber sitesi LifeNews'de yer alan habere göre kolluk kuruluşlarından yapılan açıklamalarda, DNA testinin İnterpol aracılığıyla yapılacağı, şüpheli Diana Ramazanova'nın DNA örneklerinin annesinin DNA örneği ile karşılaştırılmak üzere Rus yetkililere teslim edileceği belirtildi.

SULTANAHMET'TE POLİSE BOMBALI SALDIRI - TIKLAYIN

TÜRKİYE'DE YAŞAYAN İDRİS'LE TANIŞTI

18 yaşındaki Diana Ramazanova'nın Dağıstan'ın Derbent kentinde doğduğu ve oradan ailesiyle birlikte Moskova'ya taşındıkları belirtildi. Edinilen ilk bilgilere göre, Moskova'da bir mağazada çalışmaya başlayan Ramazanova, internet aracılığıyla Türkiye'de yaşayan İdris adında biriyle tanıştı ve daha sonra evlendi. Kolluk kuruluşlarından edinilen bilgilere göre, Türkiye'de Diana Ramazanova'yı aktif bir şekilde işleyip Rusya'da terör saldırısı yapmaya ikna etmeye çalıştılar, fakat bilinmeyen sebeplerden dolayı bu saldırı İstanbul'da düzenlendi.

RUS BASININDA DIANA RAMAZANOVA'YA AİT OLDUĞ İDDİA EDİLEN BU FOTOĞRAFLAR YAYINLANDISULTANAHMET'TEKİ SALDIRI ANI - TIKLAYIN

BİZE ULAŞIN